Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 marca 2019, 14:22

autor: Frozen

PlayStation VR 2? Wyciekł nowy patent Sony

Firma Sony opatentowała projekt nowego hełmu wirtualnej rzeczywistości PS VR 2, który różni się od sprzedawanego obecnie modelu tym, że łączy się z konsolą bezprzewodowo.

PlayStation VR zadebiutowało na rynku w październiku 2016 roku. - PlayStation VR 2? Wyciekł nowy patent Sony - wiadomość - 2019-03-18
PlayStation VR zadebiutowało na rynku w październiku 2016 roku.

Serwis PlayStation Lifestyle, powołując się na japońską stronę J-PlatPat, doniósł o odkryciu nowego patentu zarejestrowanego przez firmę Sony – projektu bezprzewodowych gogli PS VR. Dzięki wykorzystaniu specjalnego urządzenia pozwalającego na szybkie zmiany używanego pasma częstotliwości, komunikacja pomiędzy konsolą a hełmem wirtualnej rzeczywistości przebiega sprawnie, umożliwiając komfortowe granie bez konieczności podłączania headsetu kablem do konsoli.

Rysunek przedstawiający zasadę działania nowego urządzenia.
Rysunek przedstawiający zasadę działania nowego urządzenia.

Trudno na tę chwilę stwierdzić, czy urządzenie jest tworzone z myślą o obecnej, czy już następnej generacji konsol. Nie wiemy nawet, czy sprzęt ostatecznie ukaże się na rynku, gdyż sam fakt zarejestrowania patentu nie oznacza, że musi on zostać wprowadzony w życie. Biorąc jednak pod uwagę, że Sony zdaje się być zadowolone z wyników sprzedaży PS VR, a wystające z gogli kable to jeden z powszechniejszych zarzutów stawianych wobec urządzenia, to szanse na pojawienie się nowej wersji sprzętu są spore.

PlayStation VR to obecnie najlepiej sprzedające się gogle wirtualnej rzeczywistości na rynku. Chociaż granie w tego typu hełmie wciąż jest uważane za rozrywkę niszową, to ostatnio zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Twórcy gry Beat Saber ogłosili, że stworzona przez nich produkcja przekroczyła próg miliona sprzedanych egzemplarzy, co czyni ją pierwszym tytułem VR, któremu udało się osiągnąć ten wynik.