Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 grudnia 2020, 20:00

PlayStation Direct trafi do Europy - PS5 kupimy wprost od Sony

PlayStation Direct zmierza do Europy. Dowodzi tego oferta pracy dla dyrektora oddziału sklepu Sony (bezpośrednio powiązanego z PlayStation Network) na naszym kontynencie.

Kłopoty z dostępnością konsol dziewiątej generacji wciąż dają się graczom we znaki, także w Polsce. W przypadku PS5 być może problem częściowo rozwiąże przybycie do Europy PlayStation Direct, czyli oficjalnego sklepu Sony bezpośrednio powiązanego z PlayStation Network. Od ponad roku jest on dostępny w USA, gdzie cieszy się sporą popularnością. Na jego debiut na naszym kontynencie wskazuje oferta pracy dostrzeżona przez serwis VG247. Sony poszukuje bowiem dyrektora do zarządzania „PlayStation Direct Europe”.

Jeśli PlayStation Direct trafi do Europy, gracze będą mogli składać zamówienia na PlayStation 5 bezpośrednio do Sony zamiast do sklepów partnerskich. Oczywiście nie zapobiegnie to szybkiemu znikaniu egzemplarzy konsoli, ale możemy założyć, że firma uzna za priorytet zaopatrzenie własnej platformy. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ogłoszenie nie wspomina bowiem nic na temat terminu otwarcia PlayStation Direct Europe i samo w sobie może wskazywać, że nie stanie się to w najbliższym czasie.