Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 lutego 2015, 12:07

autor: "Luc"

PlayStation 4 wygra pojedynek tej generacji konsol

Według najnowszego raportu Strategy Analitycs, Sony w ciągu najbliższych kilku lat sprzeda 80 milionów egzemplarzy swojej najnowszej konsoli. W porównaniu do przewidywanego rezultatu Xboksa One jest to wynik aż o 40 procent lepszy.

Pojedynek PlayStation 4 i Xboksa One wciąż trwa. -  PlayStation 4 sprzeda się lepiej niż Xbox One o 40% do 2019 roku - wiadomość - 2015-02-19
Pojedynek PlayStation 4 i Xboksa One wciąż trwa.

Konsolowa wojna trwa w najlepsze, wiele wskazuje jednak na to, że w ostatecznym rozrachunku to PlayStation 4 wyjdzie z niej zwycięsko. Pomimo tego, że Microsoft i jego platforma z kwartału na kwartał osiągają coraz lepsze rezultaty, najbliższe kilka lat należeć będzie do Sony. Według najnowszego raportu Strategy Analytics dotyczącego rynku konsol, przewaga jaką wypracowało sobie na początku PlayStation 4 będzie się z kolejnymi miesiącami regularnie powiększać. W okolicach piątej rocznicy debiutu dwóch wiodących sprzętów ósmej generacji (czyli pod koniec 2018 roku), specjaliści firmy przewidują następujące rezultaty:

  • PlayStation 4 – około 80 milionów sprzedanych egzemplarzy
  • Xbox One – około 57 milionów sprzedanych egzemplarzy
  • Wii U – około 17,5 miliona sprzedanych egzemplarzy
Tabela przedstawiająca przewidywaną sprzedaż. -  PlayStation 4 sprzeda się lepiej niż Xbox One o 40% do 2019 roku - wiadomość - 2015-02-19
Tabela przedstawiająca przewidywaną sprzedaż.

W raporcie znalazły się także uwagi dotyczące wyników poszczególnych platform po roku funkcjonowania na rynku. W odniesieniu do swojego poprzednika, czyli PlayStation 3, PlayStation 4 wypada znacznie lepiej – mówimy w tym przypadku o wzroście z poziomu 10,5 miliona sztuk do 18,5 miliona. Progres zanotowała także konsola Microsoftu – Xbox One sprzedał się w początkowym okresie w 12,4 milionach egzemplarzy, podczas gdy Xbox 360 osiągnął rezultat 10,4 milionów sztuk. Najsłabiej w zestawieniu wypada Nintendo ze sprzedażą 5,9 milionów egzemplarzy konsoli Wii U. Dla porównania, poprzedzające je Wii w ciągu 12 miesięcy od premiery sprzedało się w ilości 20,1 milionów.