Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 listopada 2013, 20:00

autor: Orlov

PlayStation 4 – pierwsze problemy techniczne jeszcze przed premierą

Posiadacze pierwszych, przedpremierowych, egzemplarzy PlayStation 4 skarżą się na problemy techniczne swoich konsol. Wśród zgłaszanych usterek pojawiają się między innymi uszkodzone wyjścia HDMI, a także wadliwe oprogramowanie.

PlayStation 4 – pierwsze problemy techniczne jeszcze przed premierą - ilustracja #1

Szczęście niektórych ze zwycięzców konkursu „Play the Future First”, zorganizowanego przez działającą w Stanach sieć restauracji Taco Bell, nie trwało długo. Wylosowani laureaci otrzymali na kilka dni przed oficjalną północnoamerykańską premierą własne egzemplarze najnowszej konsoli firmy Sony – PlayStation 4. Część z konkursowych egzemplarzy dotarła jednak do nowych właścicieli z wadami uniemożliwiającymi korzystanie z nich.

Jedną z pierwszych osób, która podzieliła się tymi niepokojącymi rewelacjami, jest ukrywający się pod nickiem Arogon użytkownik serwisu Reddit. Otrzymana przez niego konsola uruchamiała się, lecz nie była w stanie przesłać sygnału do telewizora. Zamiast białego, ciągłego światła, emitowała niepokojący, pulsujący błękit. Po wielu bezowocnych rozmowach Arogona z obsługą techniczną firmy Sony, podjęto decyzję o odebraniu wadliwego sprzętu i przysłaniu w zamian nowego, pozbawiając tym samym zwycięzcę kilku dni przedpremierowej zabawy.

Co ciekawe, problemy techniczne nie ominęły także największych growych serwisów. Jak donosi brytyjski oddział IGN, otrzymany przez nich egzemplarz nie uruchamiał się po wgraniu aktualizacji oprogramowania – konieczna była interwencja przedstawiciela firmy Sony i wymiana konsoli na nową. Także serwis Kotaku w swojej recenzji nie pominął kwestii awaryjności PlayStation 4 – jeden z jej sprzętów również posiadał wadliwe wyjście HDMI.

Firma Sony, na kilka dni przed kluczową dla siebie datą, trzyma jednak rękę na pulsie. Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, poprzez swój kanał w serwisie Twitter zapewnił wszystkich zaniepokojonych o tym, że nie mają powodów do zmartwień:

Bądźcie spokojni – badamy wszelkie doniesienia związane z PS4. Liczba awaryjnych egzemplarzy jest, w porównaniu do ilości rozesłanych konsol, bardzo mała. Wierzymy, że są to odosobnione przypadki.

Oficjalna północnoamerykańska premiera pierwszej konsoli nowej generacji, PlayStation 4, odbędzie się już jutro. Sprzęt na rynkach krajów Południowej Ameryki i Europy (w tym Polski) pojawi się 29 listopada.