Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 lutego 2013, 08:50

autor: luckie

PlayStation 4 nie zablokuje używanych gier

Niedawno mieliśmy podstawy, by sądzić, że firma Sony zablokuje możliwość uruchamiania używanych gier na PlayStation 4. Koncern uspokaja – nic takiego nie nastąpi. Użytkownicy nowej konsoli będą mogli bez przeszkód korzystać z gier nabytych z drugiej ręki.

Używki? Sony nie ma nic przeciwko - PlayStation 4 nie zablokuje używanych gier - wiadomość - 2013-02-21
Używki? Sony nie ma nic przeciwko

Shuhei Yoshida, szef Sony Computer Entertainment Worldwide Studios (grupy producentów exclusive’ów na konsole firmy Sony) zapewnił, że wbrew wcześniejszym obawom, PlayStation 4 nie będzie blokowała używanych gier. Przyznał jasno, że tego chcą konsumenci – kupując grę na fizycznym nośniku mamy prawo zrobić z nią co nam się podoba. Nie wiadomo natomiast, czy Sony nie zastosuje innego rozwiązania utrudniającego sprzedawanie używek. Zapytany o to przez wysłannika serwisu Eurogamer, Yoshida odpowiedział wymijająco.

W zeszłym miesiącu internauci odkryli wniosek patentowy złożony przez japoński oddział Sony, który sugerował, że koncern planuje wykorzystać technologię wiążącą grę na nośniku fizycznym z kontem użytkownika lub posiadanym urządzeniem. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że powszechne zastosowanie podobnego rozwiązania zabiłoby handel używanymi grami (i nie tylko nimi – blokowane mogłyby być również programy i muzyka). Na szczęście przedstawiciele Sony wypowiadają się jednoznacznie – patent nie ma nic wspólnego z PlayStation 4.

Dzisiejsza konferencja Sony obfitowała w inne, ciekawe wydarzenia. Po więcej zapraszamy pod niżej podany adres: