Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 czerwca 2019, 13:51

autor: Aquma

Play kupuje własny światłowód i szykuje się na 5G

Koncern PLAY poinformował, że planuje nabyć Grupę 3S, posiadającą własne centra danych oraz sieć światłowodową liczącą około 3,8 tys. km. Firma przygotowuje się w ten sposób na nadejście standardu 5G i planuje rozszerzyć ofertę dla klientów biznesowych.

Play kupuje własny światłowód i szykuje się na 5G - ilustracja #1
Play planuje nabyć firmę posiadającą rozległą sieć światłowodową.

W SKRÓCIE:

  1. Play planuje nabycie Grupy 3S;
  2. firma będąca przedmiotem transakcji posiada rozległą sieć światłowodową;
  3. celem jest przygotowanie się na nadejście standardu 5G.

Koncern Play poinformował, że podpisał przedwstępną umowę dotyczącą przejęcia 100% udziałów firmy 3S, a także jej spółek zależnych, takich jak 3S Data Center, 3S Box oraz 3S Fibertech. Kluczowe znaczenie może tu mieć ostatni z wymienionych podmiotów, bowiem posiada on rozległą sieć światłowodową, liczącą około 3,8 tys. km i obsługującą kilkuset klientów biznesowych. Łączna wartość Grupy 3S to koło 96 mln euro (mniej więcej 410 mln złotych).

Z radością ogłaszam, że PLAY przejmie 3S. Dzięki należącym do 3S 3800 km światłowodu i 4 centrom danych, PLAY jest gotowy na 5G bardziej niż kiedykolwiek! Witamy zespół 3S - zapewniający wysoką przepustowość sieci światłowodowej i jakość usług dzięki kompetencjom B2B i centrom danych! Przyszłość jest nasza! - czytamy.

Głównym powodem nabycia 3S ma być chęć rozwoju infrastruktury sieciowej i przygotowania się na nadejście standardu 5G, który będzie wymagał transmitowania znacznie większej ilości danych.

Biorąc pod uwagę planowane wdrożenie standardu 5G niezbędna jest ewolucja sieci transmisyjnej do stacji bazowych Play w miastach do technologii opartej o wydajną łączność światłowodową, a sieć światłowodowa 3S w znaczącym stopniu pokrywa się z siecią stacji bazowych Play. Zapewni to kontrolę kosztów w długim terminie, wysoką przepustowość, niską latencję oraz odpowiedni poziom jakości świadczonych usług. Transakcja jest także korzystna biorąc pod uwagę czas wdrożenia i poziom nakładów inwestycyjnych w porównaniu do scenariusza budowy własnej sieci światłowodowej od podstaw – podkreślono w komunikacie prasowym (za portalem Wirtualne Media).

Dzięki zakupowi 3S Play będzie mógł rozszerzyć ofertę dla klientów biznesowych i zaoferować więcej usług hurtowych. Dzięki własnej infrastrukturze sieciowej oraz centrom danych firma będzie też odporniejsza na ryzyko cenowe i skutki konsolidacji na rynku dostawców usług transmisji danych.

  1. PLAY – strona oficjalna
  2. PLAY – oferta firmy
  3. 3S - strona oficjalna

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od usługodawcy, do którego oferty prowadzi odnośnik znajdujący się w tekście.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.