Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 grudnia 2018, 16:42

autor: Serek

Pierwsze informacje o karcie GeForce Titan RTX

Niespodziewanie w sieci znalazło się kilka poszlak dotyczących najnowszego produktu firmy Nvidia. Chociaż na oficjalną zapowiedź musimy jeszcze poczekać, już teraz możemy założyć, że Titan RTX jest w produkcji i będzie bardzo, bardzo mocny.

Co tym razem przygotowuje dla graczy Nvidia? - Pierwsze informacje o karcie GeForce Titan RTX - wiadomość - 2018-12-03
Co tym razem przygotowuje dla graczy Nvidia?

Niedawno swoją premierę miała karta graficzna GeForce RTX 2080 Ti, a wygląda na to, że Nvidia jest na ostatniej prostej, by wypuścić nowy flagowy model swojego produktu. Wszystkie poszlaki, które możemy znaleźć w sieci, wskazują na to, że kolejnym przedstawicielem nowej architektury będzie układ RTX Titan. Niektórych konsumentów może zdziwić kierunek obrany przez firmę Nvidia, szczególnie że po premierze najwydajniejszych kart konsumenckich, jakimi są modele RTX 2080 oraz 2080 Ti (a także trochę słabszy RTX 2070), graczom wydawało się, że pozostało już tylko czekać na tańsze wersje, a Titan nie zagości na tej generacji. Jednak okazuje się być odwrotnie i jak na razie to właśnie najmocniejszy rodzaj kart „Zielonych” wydaje się być na ostatniej prostej do premiery.

Titan RTX ma być adresowany głównie do najbardziej wymagających graczy. O istnieniu karty dowiedzieliśmy się z materiałów udostępnionych przez kilku dziennikarzy technologicznych. W tym momencie nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji produktu, można jednak podejrzewać, że przy konstrukcji użyto rdzenia Turing TU2012, wyposażonego w 4608 jednostek CUDA oraz 12 GB pamięci GDDR6. Skoro niezapowiedziany oficjalnie model trafił już do branżowych influencerów, dyskusji nie podlega fakt, że Nvidia niedługo ogłosi datę premiery swojego „potwora”.

Pozostaje jedna zasadnicza kwestia. Ile najnowsza karta ze stajni Nvidii może kosztować? Naturalnie, jako że produkt nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, wciąż nie posiadamy takich informacji. Patrząc jednak na cenę najbardziej wydajnych kart Nvidii i zakładając, że RTX Titan miałby być od nich lepszy... to cena nie będzie zachęcająca. Możemy spodziewać się nawet wydatku rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Na razie ciężko jednak cokolwiek przewidzieć. Wszystkich niezbędnych informacji dowiemy się zapewne po oficjalnej zapowiedzi karty, do której może dojść niebawem. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia nowego produktu Nvidii.

Pierwsze informacje o karcie GeForce Titan RTX - ilustracja #2
Pierwsze informacje o karcie GeForce Titan RTX - ilustracja #3
  1. Oficjalna strona internetowa firmy Nvidia
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.