Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 lipca 2021, 18:59

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Phil Spencer chwali DualSense od PS5 i myśli o poprawkach w padach od Xboksa

Phil Spencer, stojący na czele gamingowego działu Microsoftu, wyraził pochlebne opinie na temat kontrolera DualSense konsoli PlayStation 5. Dał on również do zrozumienia, że w przyszłości nie wyklucza powstania nowej wersji gamepada do Xboksa Series X|S, która wykorzystałaby pomysły konkurencji.

Nowa generacja Xboksa i PlayStation przyniosła ze sobą nie tylko potężniejsze konsole, ale również odświeżone wersje kontrolerów. Microsoft postawił na sprawdzony kształt i rozwiązania wykorzystywane przez swoje poprzednie gamepady. Sony postawiło jednak wszystko na jedną kartę, dość znacząco zmieniając wygląd pada, który na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat przeszedł tylko kilka kosmetycznych liftingów. Podczas wywiadu w podcaście Kinda Funny Gamescast, Phil Spencer, stojący na czele gamingowej dywizji Microsoftu, w bardzo ciepłych słowach wypowiedział się o urządzeniu konkurencji.

Cały czas zastanawiamy się nad różnego rodzaju urządzeniami, które pozwolą bawić się z grami większej liczbie osób. Prawdopodobnie jest przed nami jeszcze sporo pracy nad naszym kontrolerem. Wydaje mi się, że Sony odwaliło kawał dobrej roboty z nowym gamepadem. Przypatrując mu się zauważamy istotne rzeczy, które powinniśmy sami wprowadzić w przyszłości.

Szef growego oddziału Microsoftu dał do zrozumienia, że firma nie planuje wprowadzenia w najbliższym czasie na rynek żadnych nowych akcesoriów dla PC oraz konsol Xbox. W tym wypadku podkreślił, że miał na myśli także wszelkiego rodzaju okulary VR lub AR. Według niego, najlepsze doświadczenia z wirtualną rzeczywistością dla przeciętnego konsumenta zapewnia w tej chwili Oculus Quest 2, którego nie trzeba podłączać do komputera lub konsoli.

Spencer nie wyklucza jednak, że jego firma weźmie przykład z Sony i przedstawi odświeżoną wersję gamepada posiadającą np. haptyczne wibracje, które są jedną z głównych zalet urządzenia konkurencji. Dodajmy, że na początku tego roku do użytkowników Xboksów trafiły nawet ankiety, w których Microsoft pytał wprost, czy chcieliby zobaczyć dodatkowe opcje w swoich kontrolerach.

Phil Spencer chwali DualSense od PS5 i myśli o poprawkach w padach od Xboksa - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Xbox – strona oficjalna