Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 marca 2019, 18:29

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Ostatni update Windows 10 KB4482887 psuje działanie niektórych gier

Ostatnia aktualizacja do Windowsa 10, o nazwie KB4482887, nie tylko wprowadza szereg poprawek, lecz także przynosi nowe problemy. Jednym z nich jest spadek wydajności w wybranych tytułach, jak choćby Destiny 2.

1 marca Microsoft udostępnił aktualizację do Windowsa 10, oznaczoną jako KB4482887. Jak się okazuje, oprócz wprowadzenia szeregu poprawek, łatka przynosi garść uciążliwości. Jedna z nich sprawia, że gracze mogą odnotować spadki wydajności oraz doświadczyć problemów z działaniem myszy w niektórych produkcjach – przykładem może być Destiny 2.

Gigant z Redmond jest świadomy owego problemu i zapewnia, że pracuje już nad jego rozwiązaniem. W międzyczasie jednak zaleca, by każdy, kto doświadczył takich komplikacji, odinstalował najnowszą aktualizację, co powinno przywrócić dawną wydajność.

Destiny 2 może ucierpieć po instalacji najnowszej aktualizacji do Windowsa 10. - Ostatni update Windows 10 KB4482887 psuje działanie niektórych gier - wiadomość - 2019-03-07
Destiny 2 może ucierpieć po instalacji najnowszej aktualizacji do Windowsa 10.

Oprócz tego aktualizacja KB4482887 powoduje „Błąd 1309” przy instalacji lub deinstalacji niektórych plików z rozszerzeniem MSI i lub MSP (firma zaleca zignorowanie komunikatu), a także przynosi problemy z uwierzytelnianiem w przeglądarce Internet Explorer 11. Należy odnotować, że choć Microsoft pracuje już nad długotrwałymi rozwiązaniami, nie podzielił się konkretami na temat powodów tych komplikacji.

Korzystając z okazji, warto przypomnieć, że w styczniu gigant z Redmond zapytał graczy o pomysły na ulepszenie swojego systemu. Wśród nich brylowało automatyczne wyłączanie zbędnych procesów przy uruchamianiu gier, nowa wersja Windowsa, stworzona specjalnie z myślą o graczach, a także szybkie włączanie wybranych tytułów przy pomocy pada. W lutym z kolei pojawiła się wczesna wersja aktualizacji wprowadzającej pewne udogodnienia dla miłośników interaktywnej rozrywki.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
  2. Oficjalna strona internetowa gry Destiny 2
  3. Destiny 2 – poradnik do gry