Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 marca 2020, 11:37

autor: Froozyy

Odpalenie gry na PS5 ma być tak proste, jak oglądanie Netfliksa

Redaktor Kotaku - Jason Schreier - donosi, że uruchomienie gry na PlayStation 5 ma być tak samo proste, jak oglądanie Netfliksa. Podobno Sony chce sprawić, żeby gracze byli bardziej skłonni grać w krótkich seriach, a nie tylko, gdy mają dużo czasu wolnego.

Odpalenie gry na PS5 ma być tak proste, jak oglądanie Netfliksa - ilustracja #1
PS5 jak Netflix?

Znamy już szczegółową specyfikację obu konsol nowej generacji – PlayStation 5 i Xboksa Series X. Na papierze to urządzenie Microsoftu wypada odrobinę lepiej, ale dobrze wiemy, że obie firmy będą starały się przyciągnąć klientów także różnymi nowoczesnymi funkcjami. Zarówno Xbox, jak i PlayStation mają zaoferować m.in. szybsze ładowanie się gier. Redaktor serwisu Kotaku – Jason Schreier – donosi (via GamesRadar+), że w przypadku japońskiej marki „odpalenie gry na PS5 będzie równie proste, co oglądanie Netfliksa”.

Słyszałem kilka fascynujących rzeczy na temat systemu operacyjnego PS5 – np., że Sony powtarza deweloperom, iż „granie na konsoli ma być tak proste, jak oglądanie Netfliksa”. Chcą, aby gracze czuli, że mogą odpalić grę od razu i będą dokładnie wiedzieć, ile czasu zajmie im rozrywka. Chcą, aby ludzie byli skłonni do gry w krótkich seriach, a nie tylko, gdy będą mieli do dyspozycji kilka godzin naraz.

I chociaż brzmi to obiecująco, jednak nie wiemy jeszcze, w jaki sposób Sony zamierza sprawić, że gracze faktycznie będą wiedzieli, ile czasu potrzebują przy danej grze. Pomysłów może być wiele – od dzielenia każdej produkcji na rozdziały i informowanie gracza, ile zajmuje przejście każdego z nich, po suche informacje o następnym punkcie zapisu czy też skończeniu danego fragmentu wątku fabularnego.

Natomiast porównanie grania do Netfliksa sugeruje po raz kolejny coś, co wiemy już od jakiegoś czasu - gry po wybraniu będą ładować się bardzo szybko, podobnie jak ma to miejsce na wspomnianej wcześniej platformie (tj. wybierasz interesujący cię tytuł i możesz praktycznie od razu przejść do oglądania, chociaż w przypadku gier należy wziąć poprawkę na instalację czy też pobranie najnowszych aktualizacji). Ponad dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się także, że Sony zamierza po raz kolejny postawić na gry dla pojedynczego gracza z mocną fabułą. Konsola PlayStation 5 ma zadebiutować w tym roku na okres świąt Bożego Narodzenia.