Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 grudnia 2018, 10:07

autor: ElMundo

Nvidia pokaże wersje odsłony układów GeForce RTX na CES 2019?

Po prezentacji desktopowych układów graficznych z rodziny GeForce RTX kwestią czasu było, kiedy Nvidia zaprezentuje mobilne odsłony tych GPU. Wiele wskazuje na to, że ich premiera - a dokładniej modeli RTX 2070 - nastąpi już niebawem.

Nvidia pokaże mobilne odsłony układów GeForce RTX na CES 2019? - ilustracja #1

Od premiery nowych, topowych układów Nvidii z rodziny GeForce minęły już ponad dwa miesiące – zarówno RTX 2080, jak i RTX 2080 Ti zdążyły rozgościć się na rynku pecetowych kart graficznych, ale wielu oczekiwało kolejnego kroku „obozu zielonych” w kontekście mobilnych układów, montowanych w laptopach dla graczy. To ostatnimi czasy bardzo dynamicznie rosnący segment w kontekście notebooków, co zdecydowanie nie może ujść uwadze największego gracza na rynku GPU.

Od kilku tygodni śledziliśmy spekulacje na temat premiery nowych układów z rodziny RTX z przeznaczeniem do laptopów i wygląda na to, że wkrótce doczekamy się konkretów. Informacje pojawiające się w sieci mówią bowiem o planowanym debiucie RTX 2070 oraz RTX 2070 Max-Q w wersji mobilnej już podczas targów CES 2019, które odbędą się na początku 2019 roku (premierowy pokaz ma być planowany na 6 stycznia). Te wieści zdaje się potwierdzać także data embargo, ustalona na 26 stycznia – wtedy to Nvidia miałaby opublikować nową paczkę sterowników koncentrujących się na tych dwóch modelach, a do sprzedaży trafią także pierwsze sprzęty wyposażone w nowe układy GeForce RTX, a do sieci, zapewne, premierowe recenzje tych układów.

Układy graficzne z serii Max-Q charakteryzują się mniejszymi rozmiarami, co pozwala na stworzenie bardziej kompaktowych laptopów. - Nvidia pokaże mobilne odsłony układów GeForce RTX na CES 2019? - wiadomość - 2018-12-06
Układy graficzne z serii Max-Q charakteryzują się mniejszymi rozmiarami, co pozwala na stworzenie bardziej kompaktowych laptopów.

Wiemy także co nieco na temat innych, planowanych mobilnych kart graficznych tego producenta – trwają prace nad stworzeniem GeForce RTX 2080 w wersji Max-Q, choć premiera tego modelu to zapewne kwestia kolejnych miesięcy. Wiele wskazuje także na to, że pozostałe GPU z rodziny GeForce 20 przeznaczone do notebooków będą oznaczone przedrostkiem GTX – zapewne nie możemy więc wtedy liczyć na obsługę technologii ray tracingu.