Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 marca 2020, 10:30

autor: Aquma

Nvidia może szykować GeForce RTX 2060 z 8 GB VRAM

Wpis w bazie danych EEC (Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej) sugeruje, że firma Nvidia ma w planie poprawienie specyfikacji karty graficznej GeForce RTX 2060 – a konkretniej wzbogacenie jej o dwa dodatkowe gigabajty pamięci VRAM.

Nvidia może szykować GeForce RTX 2060 z 8 GB VRAM - ilustracja #1
Nvidia zmieni specyfikację RTX-a 2060?

W SKRÓCIE:

  1. w bazie danych EEC pojawiły się GeForce’y RTX 2060 z 8 GB VRAM;
  2. na razie są to jedynie warianty kart firmy ASUS;
  3. dodatkowe 2 GB VRAM pomogłyby karcie Nvidii w rywalizacji z Radeonami RX 5600 XT i 5700.

Portal PCGamesN donosi, że w bazie danych EEC (Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej) pojawił się wpis dotyczący nowych modeli karty graficznej GeForce RTX 2060 od firmy ASUS, które posiadają 8 GB pamięci VRAM (obecnie dostępne warianty mają 6 GB). Sugeruje to, że firma Nvidia ma w planie wprowadzenie na rynek poprawionej wersji swojego produktu.

Nvidia może szykować GeForce RTX 2060 z 8 GB VRAM - ilustracja #2
Źródło: EEC / PCGamesN

Warto odnotować, że chodzi tu bazowego GeForce’a RTX 2060, a nie szybszy wariant Super, który pod względem specyfikacji jest bliższy RTX-owi 2070. Dodatkowe dwa gigabajty pamięci GDDR6 z pewnością pomogłyby karcie Nvidii w rywalizacji z konkurencyjnymi Radeonami RX 5600 XT i 5700, szczególnie jeśli zmiana nie będzie się wiązała ze zwiększeniem ceny.

Obecnie pod względem wydajności produkt „zielonych” plasuje się gdzieś pomiędzy wspominanymi wariantami Navi, a w nawiązaniu walki z mocniejszym z nich przeszkadza mu właśnie mniejsza ilość VRAM – w niektórych tytułach 6 GB po prostu nie wystarcza do komfortowej zabawy w rozdzielczości 1440p, co skutkuje słabszymi osiągami lub przycięciami w trakcie gry.

Redaktorzy serwisu PCGamesN odnotowują także, że poprawienie specyfikacji RTX-a 2060 byłoby dobrym zagraniem marketingowym – na papierze Turing wyglądałby wówczas lepiej od modelu RX 5600 XT od AMD. Co więcej, ilość pamięci jest jedną z rzeczy, na które użytkownicy bardzo zwracają uwagę (inna sprawa, że nie zawsze słusznie).

  1. Nvidia – strona oficjalna
  2. AMD – strona oficjalna