Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 kwietnia 2019, 13:03

autor: Aquma

Nowy Xbox One oficjalnie. All-Digital Edition zadebiutuje w maju

W czasie wczorajszej prezentacji Inside Xbox firma Microsoft oficjalnie zapowiedziała nowy model Xboksa One. Xbox One S All-Digital Edition będzie pozbawiony fizycznego napędu i pojawi się na rynku w maju tego roku.

Xbox One S All-Digital Edition już oficjalnie. Źródło: Xbox.com. - Nowy Xbox One oficjalnie. All-Digital Edition zadebiutuje w maju - wiadomość - 2019-04-17
Xbox One S All-Digital Edition już oficjalnie. Źródło: Xbox.com.

W czasie kwietniowej prezentacji Inside Xbox firma Microsoft oficjalnie zapowiedziała nową wersję Xboksa One – Xbox One S All-Digital Edition. Konsola nie ma czytnika Blu-ray i została wyceniona na 249 dolarów, czyli 942 złote bez podatku VAT. W zestawie znajdziemy też trzy gry: Minecraft, Forza Horizon 3 oraz Sea of Thieves. Konsola zadebiutuje 7 maja – potwierdziły się więc plotki z zeszłego miesiąca.

Poza wskazaną powyżej, kluczową różnicą otrzymamy sprzęt identyczny w porównaniu do zwyczajnego Xboksa One S. Konsola zostanie wyposażona w dysk o pojemności 1 TB. Microsoft poinformował także, że różnica w cenie (w Stanach Zjednoczonych wynosząca 50 dolarów) pomiędzy klasycznym a cyfrowym modelem Xboksa One zostanie utrzymana także po premierze – jeśli jedno z urządzeń stanieje, to i drugie będzie można kupić za mniejsze pieniądze. Niestety, polska cena Xboksa One S nie jest na razie znana.

Xbox One S All-Digital Edition wydaje się być stworzony z myślą o abonamencie Xbox Game Pass (w tym jego zapowiedzianej właśnie wersji Ultimate) i może stanowić ciekawą propozycję dla pewnej grupy graczy. Wydaje się jednak, że różnica w cenie powinna być zdecydowanie większa – w niektórych amerykańskich sklepach zamówienie przedpremierowe na nowy model konsoli wiąże się obecnie z większym wydatkiem niż zakup zwyczajnego Xboksa One S na jednej z licznych promocji. Chyba nie o to chodziło gigantowi z Redmond.

  1. Microsoft – strona oficjalna
  2. Xbox – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach