Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 lipca 2018, 10:11

autor: Aquma

Nowy czat Steam dostępny dla wszystkich

Firma Valve, zarządzająca platformą dystrybucji cyfrowej Steam, poinformowała w krótkiej notce, że nowe funkcje czatu zostały udostępnione wszystkim użytkownikom.

Nowy czat już oficjalnie na Steam. - Nowy czat Steam dostępny dla wszystkich - wiadomość - 2018-07-25
Nowy czat już oficjalnie na Steam.

Valve poinformowało w krótkiej notce blogowej, że nowe funkcje czatu, od pewnego czasu testowane przez niektórych użytkowników, wyszły właśnie z fazy beta i zostały udostępnione wszystkim. Po ściągnięciu aktualizacji zostaniecie powitani krótką notką, wprowadzającą w dokonane zmiany. Dokładne informacje na ich temat można też uzyskać pod tym adresem.

Dzisiaj udostępniliśmy wszystkim użytkownikom Steam nowe funkcje czatu Steam, które były beta-testowane od 12 czerwca. Nowa lista znajomych i system czatu ułatwiają czatowanie i grę z przyjaciółmi na Steam. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w testach! Będziemy kontynuować ulepszanie nowego systemu czatu w oparciu o Wasze opinie i prośby – czytamy we wspomnianej notce.

Omawiana aktualizacja wprowadza nowe możliwości sortowania znajomych – są oni grupowani według gier, w które grają, jednak mamy też możliwość wybrania niektórych osób poprzez „przeciągnięcie ich” w specjalne miejsce na górze listy. Dodatkowo, informacje na czacie mogą teraz zawierać treści multimedialne – np. zdjęcia, filmy czy tweety. Mamy też możliwość tworzenia rozbudowanych czatów grupowych, do złudzenia przypominających te znane z programu Discord. Przysłowiową wisienką na torcie jest długo wyczekiwana funkcja „niewidzialności”, umożliwiająca schowanie się przed znajomymi bez przechodzenia w tryb offline.

  1. Nowy czat Steam – notka blogowa
  2. Steam – strona oficjalna
TWOIM ZDANIEM

Podoba Ci się nowy Steam Chat?

Jest lepszy niż poprzedni.
56,9%
Jest gorzej.
27,6%
Ciężko powiedzieć.
15,5%
Zobacz inne ankiety