Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2018, 10:35

autor: Góral

Nowa wersja xboksowego kontrolera Duke ukaże się w marcu

Jeżeli tęsknicie za wielkim padem z pierwszego Xboksa, to wkrótce będzie mogli nabyć jego nową wersję, przeznaczoną dla konsoli Xbox One i PC-tów.

Nowa wersja xboksowego kontrolera Duke ukaże się w marcu - ilustracja #1

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Microsoft zezwolił na produkcję nowej wersji Duke’a, czyli pada znanego z pierwszego Xboksa. Seamus Blackley, jeden z twórców oryginału i człowiek odpowiedzialny za nadchodzący kontroler, ujawnił na Twitterze, że urządzenie zadebiutuje na rynku pod koniec marca. Dodatkowo poznaliśmy jego cenę. Zainteresowani muszą przyszykować 69,99 dolarów, a więc jakieś 240 zł.

Przypominamy, że nowy Duke zachowa wygląd i rozmiary oryginału, ale też posiadać będzie kilka usprawnień. Przede wszystkim ma mniej ważyć, znajdziemy w nim bumpery, a umieszczone pośrodku logo zostanie zastąpione ekranem OLED. Wyświetlana na nim będzie krótka animacja znana z pierwszej stacjonarnej konsoli Microsoftu. Kontroler współpracować ma z Xboksem One oraz komputerami osobistymi. Komunikować ma się z nimi tylko drogą kablową (micro USB).

Seamus Blackley na Twitterze.
Seamus Blackley na Twitterze.

Obecne pady sprawdzają się znakomicie i sprzedawane są w podobnej cenie, ale jeżeli tęsknicie za starymi czasami, to wkrótce będziecie mogli nabyć wielkiego Duke’a. Niestety nie wiemy, czy któryś z rodzimych sprzedawców będzie go oferował, ale w razie czego zawsze pozostaje import zza granicy.