Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2018, 14:00

autor: Adrian Werner

Re-Legion – 1C zapowiedziało cyberpunkową strategię od polskich twórców

Firma 1C ujawniła grę Re-Legion, czyli cyberpunkową strategię autorstwa polskiego studia Ice Code Games. W grze pokierujemy kultem walczącym z podobnymi mu grupami oraz potężnymi korporacjami.

Gra ukaże się w drugim kwartale tego roku.  - Re-Legion – 1C zapowiedziało cyberpunkową strategię od polskich twórców - wiadomość - 2018-01-15
Gra ukaże się w drugim kwartale tego roku.

Firma 1C zapowiedziała cyberpunkową strategię czasu rzeczywistego zatytułowaną Re-Legion. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety, a jej premiera zaplanowana została na drugi kwartał tego roku. Udostępnione na razie informacje na temat gry są dosyć skromne. Akcja toczyć się będzie w 2083 roku. W zaprezentowanej przez autorów wizji przyszłości światem rządzą potężne korporacje. W odpowiedzi na ich wszechwładzę zaczynają pojawiać się kulty, które obiecują wiernym wyrwanie się spod kontroli globalnych koncernów.

Re-Legion zaoferuje zarówno kampanię fabularną, jak i sieciowe potyczki. Produkcja ma posiadać kilka ciekawych mechanik odróżniających ją od standardowych RTS-ów. Główną metodą powiększania armii będzie werbowanie ludności cywilnej do naszego kultu. Ponadto rozgrywka ma obracać się wokół przejmowania kontroli nad terytoriami za pomocą hakerów.

Autorzy obiecują także, że w kampanii zmuszeni zostaniemy do podejmowania ciężkich decyzji moralnych, mających istotny wpływ na dalszy rozwój historii. Tryb dla pojedynczego gracza ma zostać zaprojektowany tak, aby dało się go przechodzić wielokrotnie bez uczucia nudy.

Na tym kończą się udostępnione przez twórców informacje. Na więcej konkretów nie będziemy musieli jednak czekać długo, gdyż przedstawiciele firmy 1C goszczą obecnie na konwencie PAX East. Wydawca pokazuje tam grywalną wersję Re-Legion, więc wkrótce powinniśmy otrzymać pierwsze zapisy rozgrywki.

Warto na koniec dodać, że na PAX East 1C przywiozło również kilka innych projektów, w tym RTS-a Ancestors Legacy, RPG-a Deep Sky Derelicts oraz grę logiczną Haimrik.

  1. Oficjalna strona gry