Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 grudnia 2021, 13:45

Notatnik w Windows 11 otrzyma tryb ciemny

Notatnik w Windows 11 także otrzyma tryb ciemny. Nowy wygląd mogą już oceniać uczestnicy programu Insider. Microsoft dba o wzrok użytkowników, siedzących przed komputerem w nocy.

W SKRÓCIE:
  • Microsoft pracuje nad ciemną skórką Notatnika – próbna wersja została udostępniona testerom programu Insider.

Microsoft coraz bardziej wpisuje się w trend dbania o nasze oczy (i uszy) podczas nocnych kontaktów z ekranami. Windows 11 posiada tryb ciemny i otrzyma go także poczciwy Notatnik. Partycypujący w testach programu Insider mogą już sprawdzić, jak będzie wyglądał ten program w ciemniejszej wersji interfejsu.

Notatnik w Windows 11 otrzyma tryb ciemny - ilustracja #1
Porównanie ciemnej i jasnej skórki Notatnika. Źródło: Windows Central

Wybór wyglądu Notatnika zapewne przyda się koderom lub entuzjastom czytania tekstów w plikach TXT. Oprócz skórki program otrzymał przeprojektowany mechanizm wyszukiwania i zastępowania, a także obsługę wielopoziomowego cofania działań. Nowe funkcje mogą testować Insiderzy na kanale deweloperskim.

Windows 11 to same plusy? Niekoniecznie. Jest parę rzeczy, które mogą być odebrane jako krok w tył:

Notatnik w Windows 11 otrzyma tryb ciemny - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.