Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 maja 2019, 09:33

autor: Lazlo

Nintendo Switch sprzedaje się w Japonii lepiej niż PS4

Według danych opublikowanych przez Famitsu, konsola Nintendo Switch wyprzedziła PlayStation 4 pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy w Japonii. Wynik jest wart odnotowania, ponieważ Switch zadebiutował na rynku 3 lata później niż PS4.

Japanese people Switch to Nintendo? ;-) - Nintendo Switch sprzedaje się w Japonii lepiej niż PS4 - wiadomość - 2019-05-16
Japanese people Switch to Nintendo? ;-)

W nieco ponad dwa lata od premiery rynkowej w Japonii sprzedano 8 125 637 sztuk konsoli Switchinformuje portal Famitsu. Oznacza to, że platforma firmy Nintendo wyprzedziła na tym rynku PlayStation 4, które we wszystkich odmianach sprzedało się w liczbie 8 077 756 egzemplarzy.

Szybko poszło

Jest to o tyle ciekawe, że PS4 znajduje się w sprzedaży trzy lata dłużej od Switcha. Aktualna generacja konsol od Sony zadebiutowała na rynku japońskim 22 lutego 2014 roku, natomiast światowa premiera Switcha miał miejsce 3 marca 2017 roku.

W skali globalnej urządzenie od Nintendo pozostaje jednak w tyle. Przenośna konsola notuje wynik na poziomie 34,7 miliona sprzedanych egzemplarzy, zaś PS4 przekroczyło w styczniu tego roku granicę 96 milionów sztuk. Tak czy inaczej, wynik Switcha można uznać za imponujący.