Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 16 maja 2019, 09:33

autor: Lazlo

Nintendo Switch sprzedaje się w Japonii lepiej niż PS4

Według danych opublikowanych przez Famitsu, konsola Nintendo Switch wyprzedziła PlayStation 4 pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy w Japonii. Wynik jest wart odnotowania, ponieważ Switch zadebiutował na rynku 3 lata później niż PS4.

Japanese people Switch to Nintendo? ;-) - Nintendo Switch sprzedaje się w Japonii lepiej niż PS4 - wiadomość - 2019-05-16
Japanese people Switch to Nintendo? ;-)

W nieco ponad dwa lata od premiery rynkowej w Japonii sprzedano 8 125 637 sztuk konsoli Switchinformuje portal Famitsu. Oznacza to, że platforma firmy Nintendo wyprzedziła na tym rynku PlayStation 4, które we wszystkich odmianach sprzedało się w liczbie 8 077 756 egzemplarzy.

Szybko poszło

Jest to o tyle ciekawe, że PS4 znajduje się w sprzedaży trzy lata dłużej od Switcha. Aktualna generacja konsol od Sony zadebiutowała na rynku japońskim 22 lutego 2014 roku, natomiast światowa premiera Switcha miał miejsce 3 marca 2017 roku.

W skali globalnej urządzenie od Nintendo pozostaje jednak w tyle. Przenośna konsola notuje wynik na poziomie 34,7 miliona sprzedanych egzemplarzy, zaś PS4 przekroczyło w styczniu tego roku granicę 96 milionów sztuk. Tak czy inaczej, wynik Switcha można uznać za imponujący.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.