Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 kwietnia 2021, 21:05

Tak może wyglądać Nintendo Switch Pro; zobacz rendery fana

W sieci pojawiły się fanowskie rendery pokazujące prawdopodobny wygląd konsoli Nintendo Switch Pro. Poznaliśmy też nowe funkcje, które ma zaoferować sprzęt.

Premiera nowej konsoli Nintendo wydaje się zbliżać coraz większymi krokami. W marcu pojawiły się doniesienia o większych ekranach z matrycą OLED i informacje o prawdopodobnej mocy obliczeniowej Switcha Pro. Natomiast kilka dni temu, dzięki twórcom kanału ZONEofTECH na platformie YouTube, poznaliśmy domniemany wygląd nowego sprzętu od „Wielkiego N”. Pojawiły się też kolejne spekulacje odnośnie jego funkcji.

W oparciu o wszystkie dostępne w sieci informacje na temat konsoli Nintendo Switch Pro i wygląd jej poprzedniczki ekipa stojąca za konałem ZONEofTECH stworzyła makietę, która ma oddać prawdopodobny wygląd nadchodzącego sprzętu. Efekt prac możecie zobaczyć poniżej.

Źródło: YouTube – ZONEofTECH.

Szczególną uwagę zwraca nieco większy względem pierwszego Switcha ekran – 7 cali zamiast 6,2 – oraz odrobinę mniejsze, choć zachowujące kształt oryginalnych, ramki wokół niego. Wzorem Switcha Lite przygotowano także kilka wersji kolorystycznych. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na żółtą lub czerwoną konsolę, również obramowanie wyświetlacza powinno mieć barwę wybraną przez nas, a nie czarną. Modyfikacji poddano także analogi, aby były ciut większe i wygodniejsze w użyciu, oraz zmieniono rozmiar przycisków Share i Home. Najbardziej pożądaną zmianą ma być jednak nowa podstawka pod konsolę, która – w odróżnieniu od tej z pierwszego Switcha – ma zapewnić stabilne oparcie dla nachylonego do nas pod kątem urządzenia.

Źródło: YouTube – ZONEofTECH.

Twórcy kanału ZONEofTECH poruszyli również kwestie techniczne. Na pierwszy ogień poszła matryca ekranu – youtuberzy spodziewają się, że projektanci Switcha zdecydują się na OLED, a nie, jak podają niektóre plotki, na miniLED, gdyż te drugie są po prostu droższe w produkcji. W konsekwencji nowa konsola Nintendo, pomimo zachowania rozdzielczości 720p, powinna wyświetlać ostrzejszy obraz i lepiej odwzorowywać kolory, tak aby czerń była czarna, a nie szara.

Źródło: YouTube – ZONEofTECH.

„Bebechy” konsoli również mają być mocniejsze. W Switchu Pro prawdopodobnie znajdzie się dużo bardziej wydajny procesor niż Nvidia Tegra X1 (T214), który został wykorzystany w wersji V2 sprzętu Nintendo z 2019 roku. Według serwisu Bloomberg może to być niestandardowy chip od Nvidii – oparty o architekturę Lovelace, opisaną przez nas szerzej tutajktóry będzie przeznaczony wyłącznie dla nowej konsoli Nintendo i przyniesie znaczną poprawę wydajności. Urządzenie z pewnością dostanie też więcej pamięci RAM, co – razem wzięte – pozwoli doświadczyć jej użytkownikom bardziej next-genowych doznań. I to nie tylko na małym, ale także na dużym ekranie, na którym, dzięki zastosowaniu technologii DLSS, będzie możliwe wyświetlanie obrazu nawet w 4K.

Ostatnia rzecz, choć nie najmniej ważna, czyli cena. Szacuje się, że Switch Pro ma kosztować od 350 do 400 dolarów. Sporo, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że za tę drugą kwotę można kupić PlayStation 5 w wersji Digital. Jeśli jednak doświadczenie płynące z grania na nowej konsoli Nintendo naprawdę będzie tak dobre, jak zapowiadają przecieki zebrane przez kanał ZONEofTECH, być może cena ta będzie adekwatna. Przypomnijmy, że prawdopodobny termin premiery Switcha Pro to koniec 2021 roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia, choć niektóre źródła podają, że „Wielkie N” ujawni swoją nową konsolę dopiero na początku przyszłego roku, a pierwsze jej egzemplarze będzie można kupić na przełomie marca i kwietnia 2022.

Tak może wyglądać Nintendo Switch Pro; zobacz rendery fana - ilustracja #4

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.