Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 września 2020, 17:04

autor: Roksana "washi" Sładkowska

Nintendo 3DS oficjalnie wycofane z produkcji

Po dziewięciu latach i ponad 75 milionach sprzedanych egzemplarzy Nintendo oficjalnie zakończyło produkcję modeli 3DS. Ta informacja pojawiła się na japońskiej stronie firmy.

Nintendo 3DS zostało wprowadzony na rynek w 2011 roku i od tamtego momentu sprzedano ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie. Jednak wsparcie dla każdej z konsol kiedyś dobiega końca – teraz przyszedł czas na 3DS-a. Nintendo potwierdziło, że czas pożegnać tę serię, ponieważ zakończono produkcję modeli 3DS i 2DS w obydwu wariantach (New Nintendo, XL). Japońska strona firmy również została zaktualizowana, potwierdzając tę informację. Warto zaznaczyć, że gry na te platformy będą nadal dostępne w sklepie Nintendo oraz w sprzedaży detalicznej, a wyłączenie istniejących usług online obecnie nie jest planowane.

Nintendo 3DS oficjalnie wycofane z produkcji - ilustracja #1
Pora pożegnać się z rodziną Nintendo 3DS.

Miejsce 3DS-a zajął Nintendo Switch, wydany w 2017 roku, oraz jego tańsza wersja, która pojawiła się dwa lata później – Lite, zapewniająca nam rozgrywkę tylko w trybie przenośnym. Jednak nie będzie to prawdopodobnie ostatni model Switcha, bowiem niedawno informowaliśmy Was o tym, że w 2021 roku zadebiutuje nowa wersja konsoli, nieoficjalnie znana jako Nintendo Switch Pro.