Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 października 2019, 12:10

autor: Laty

Nie tylko Windows 7 – Microsoft kończy wsparcie dla Office 2010

Każdy z produktów Microsoftu ma określony cykl wsparcia, podczas którego firma wdraża nowe funkcje, poprawia błędy oraz czuwa nad bezpieczeństwem użytkowników. Dla pakietu biurowego Office 2010 to wsparcie zakończy się 13 października 2020 roku.

Po latach będziemy musieli się rozstać z Officem 2010? - Nie tylko Windows 7 – Microsoft kończy wsparcie dla Office 2010 - wiadomość - 2019-10-17
Po latach będziemy musieli się rozstać z Officem 2010?

Microsoft wkrótce zakończy wsparcie dla dwóch popularnych produktów ze swojej oferty, czyli Windowsa 7 i Office 2010. Oba te program uważane są przez użytkowników za kultowe i są powszechnie używane na całym świecie.

Co tak naprawdę oznacza koniec wsparcia i kiedy on nastąpi?

Jeśli macie na komputerze pakiet Microsoft Office 2010 po określonej dacie przestanie on otrzymywać wszelkie aktualizacje. Użytkownik oczywiście nadal będzie mógł korzystać z tych programów, ale będzie to robił na własne ryzyko. Ponieważ tak samo jak w przypadku Windowsa 7, o którym pisaliśmy dla Was wczoraj, użytkownicy starszych wersji są bardziej narażeni na atak wirusów komputerowych i złośliwego oprogramowania, bez aktualizacji zabezpieczeń może być to niebezpieczne dla Waszych danych. Wycofanie wsparcia przez Microsoft ma nastąpić 13 października 2020 roku.

Koniec ery Office 2010 oczywiście nie oznacza, że na jego miejsce nie mamy żadnego zamiennika. Microsoft wspiera jeszcze Office z 2013 oraz 2016 roku. W oficjalnej dystrybucji firma z Redmond posiada jeszcze Office 365, w którym wszystkie nasze informacje są przechowywane w chmurze o pojemności 1 TB, a sam pakiet umożliwia korzystanie z oprogramowania na wielu urządzeniach. Wadą tego rozwiązania jest niestety roczna subskrypcja.

Alternatywą dla tego rozwiązania wydaje się być pakiet Office 2019. Został on wydany w 2018 roku, dlatego powinien być wspierany jeszcze przez długie lata. Jest to oprogramowanie, które ogranicza się tylko do jednego komputera lub laptopa. Ponadto do korzystania z niego wymagany jest system Windows 10 wzwyż, ponieważ nie obsługuje on starszych wersji systemu operacyjnego. Opłata za ten pakiet jest natomiast jednorazowa.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.