Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 lutego 2013, 14:40

autor: Hed

nGees – ruszyła zbiórka społecznościowa na polską konsolę z Androidem

Ruszyła zbiórka społecznościowa na „pierwszą polską konsolę z Androidem” – tak przynajmniej twórcy akcji określają sprzęt nazwany nGees. Platforma pozwoli grać, oglądać filmy i słuchać muzyki. Na rozruch produkcji potrzeba 395 tysięcy dolarów.

Ruszyła zbiórka na nGees – polską konsolę z Androidem. - nGees – ruszyła zbiórka społecznościowa na polską konsolę z Androidem - wiadomość - 2013-02-08
Ruszyła zbiórka na nGees – polską konsolę z Androidem.
Zbiórka na nGees:
  • nGees to „pierwsza polska konsola z systemem Android”
  • Urządzenie pozwoli grać, oglądać filmy, słuchać muzyki, korzystać z Internetu, itd.
  • Na rozruch produkcji autorzy potrzebują 395 tysięcy dolarów

W serwisie IndieGogo wystartowała zbiórka społecznościowa na nGees, pierwszą polską konsolę z systemem Android. Organizatorzy akcji przekonują, że urządzenie będzie prawdziwym centrum multimedialnym, dzięki któremu otrzymamy łatwy dostęp do gier oraz aplikacji na ekranie telewizora lub monitora. Na rozruch przedsięwzięcia potrzeba 395 tysięcy dolarów. Jeśli uda się zebrać pieniądze, pierwsze partie sprzętu powędrują do fundatorów w II kwartale tego roku.

Zespół odpowiedzialny za nGees przekonuje, że tak wszechstronna konsola może zainteresować graczy oraz użytkowników, którzy lubią łatwe w obsłudze gadżety. Silnymi punktami urządzenia mają być także niewielkie rozmiary i niska cena. Akcja ma pomóc w rozpoczęciu produkcji, zdobyciu stosownych certyfikatów i ruszeniu z dystrybucją sprzętu. Urządzenie docelowo ma być sprzedawane w trzech wersjach – z 8, 16 lub 32 GB pamięci Flash.

nGees to cztery odrębne podsystemy zamknięte w niewielkim pudełku o rozmiarach 8 x 8 x 3 cm: komputer analogowo-cyfrowy, oprogramowanie wideokonferencyjne, konsola oparta na systemie Android oraz centrum multimedialne. Pomysłodawcy sprzętu zapewniają, że będziemy mogli na nim grać, oglądać filmy i słuchać muzyki w wysokiej jakości obrazu oraz dźwięku. Na podstawowym wyposażeniu znajdzie się także pilot do obsługi interfejsu oraz samych aplikacji i gier.

Sprzęt tworzony przez Polaków będzie wyposażony w dwurdzeniowy procesor ARM9, czterordzeniowy procesor graficzny i 1 GB pamięci RAM. Dostęp do gier i aplikacji zapewni sklep Google Play. Do oglądania filmów i słuchania muzyki skorzystamy z wbudowanego odtwarzacza XBMC. nGees otrzyma także następujące złącza i podzespoły: HDMI (1080p), mini HDMI, 1x Mini USB, 1x USB 2.0 oraz kartę WiFi zgodną ze standardami 802.11 b/g/n.

nGees – pierwsza polska konsola wielkości jabłka. - nGees – ruszyła zbiórka społecznościowa na polską konsolę z Androidem - wiadomość - 2013-02-08
nGees – pierwsza polska konsola wielkości jabłka.

Czy nGees ma szansę na sukces? Trudno jeszcze powiedzieć, chociaż do tej pory podobne akcje cieszyły się dość dużym zainteresowaniem. Chyba nie trzeba przypominać o sukcesach na Kickstarterze takich projektów jak Ouya, czy GameStick, które zebrały znacznie więcej funduszy niż zakładano. Polski produkt na razie radzi sobie gorzej, ale może jeszcze nabierze rozpędu. To zależy przede wszystkim od Was i tego, czy uważacie pomysł za trafiony.

  1. nGees w serwisie IndieGogo