Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 maja 2019, 19:43

autor: ElMundo

Nadchodzi GOG Galaxy 2.0. Integracja z konsolami i innymi platformami

Serwis cyfrowej dystrybucji gier GOG.com poinformował o pracach nad nową odsłoną klienta GOG Galaxy o oznaczeniu 2.0. Unowocześniona aplikacja ma zaoferować integrację z konsolami oraz innymi platformami cyfrowej sprzedaży.

Nadchodzi GOG Galaxy 2.0. Integracja z konsolami i innymi platformami - ilustracja #1

Już niebawem użytkownicy platformy cyfrowej dystrybucji gier GOG.com będą mogli skorzystać z nowej wersji klienta powiązanego z tą platformą – GOG Galaxy. Edycja o oznaczeniu 2.0 będzie dostępna w ciągu kilku miesięcy i przyniesie wiele zmian, zwłaszcza w kontekście integracji z innymi usługami.

GOG Galaxy 2.0 umożliwi graczom stworzenie jednej kolekcji gier, dodając tytuły posiadane na pozostałych platformach cyfrowej dystrybucji, a także na konsolach stacjonarnych. Klient zaoferuje różnorodne statystyki dotyczące czasu rozgrywki czy osiągnięć, jak również pozwoli na instalację i uruchamianie gier bez względu na to, w którym serwisie zakupiliśmy daną produkcję.

Aplikacja mocno postawi ponadto na akcent społecznościowy, umożliwiając komunikację z innymi graczami, grającymi również na konsolach czy też dostępnymi na innych platformach – ponadto będziemy mogli śledzić ich aktywność w poszczególnych tytułach. Nowy klient serwisu GOG.com, według zapowiedzi twórców, zadba również o naszą prywatność – usługa nie będzie dzielić się naszymi danymi z innymi podmiotami oraz śledzić naszych działań, a każdy użytkownik dostanie możliwość usunięcia informacji o sobie oraz własnych znajomych z serwerów GOG-a.

Tak ma wyglądać jeden z paneli w nowym kliencie GOG Galaxy. - Nadchodzi GOG Galaxy 2.0. Integracja z konsolami i innymi platformami - wiadomość - 2019-05-22
Tak ma wyglądać jeden z paneli w nowym kliencie GOG Galaxy.

Aplikacja GOG Galaxy 2.0 zostanie udostępniona na pecety z systemami Windows oraz Mac OS. Już wkrótce wystartują beta-testy, na które można się zapisać za pośrednictwem oficjalnej strony tego klienta.

Warto wspomnieć, że podobne możliwości w zakresie integracji gier z różnorodnych platform oraz konsol stacjonarnych oferował chociażby serwis Raptr, uruchomiony przez twórcę innej, popularnej niegdyś platformy do prowadzenia statystyk z gier – Xfire. Usługa została jednak zamknięta we wrześniu 2017 roku z powodu niskiej rentowności przedsięwzięcia.