Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 lipca 2019, 13:25

autor: Lazlo

Myszki bezprzewodowe są szybsze od tradycyjnych? Zobacz test

Zwariowana ekipa z kanału Linus Tech Tips postanowiła sprawdzić we względnie naukowy sposób, czy myszki bezprzewodowe mają szybszy czas reakcji od myszek na kablu. Wyniki pokazują, że topowe myszki wypadają porównywalnie, nie można tego jednak powiedzieć o tańszych modelach.

Tak wyglądał zestaw testowy. - Myszki bezprzewodowe są szybsze od tradycyjnych? Zobacz test - wiadomość - 2019-07-05
Tak wyglądał zestaw testowy.

Jakiś czas temu na kanale Linus Tech Tips pojawił się materiał z eksperymentu, który miał na celu sprawdzenie, czy użytkownicy będą w stanie odróżnić mysz przewodową od maksymalnie zbliżonego parametrami modelu bezprzewodowego. Tamte testy bazowały jednak na subiektywnych odczuciach użytkowników, przez co były obarczone dużym błędem.

Po nakręceniu odcinka na temat wpływu szybkości odświeżania ekranu na rozgrywkę, który zrealizowano z wykorzystaniem kamery rejestrującej obraz z szybkością 1000 klatek na sekundę, kanadyjska ekipa postanowiła użyć jej również do sprawdzenia w bardziej miarodajny sposób, jak różnią się czasy reakcji różnych rodzajów myszek.

Wyszło prawie naukowo

Próby polegały na jednoczesnym nagrywaniu myszki, która była uderzana przez specjalnie przygotowany do tego celu młotek z czujnikiem, oraz ekranu i mierzenia czasu, jaki upłynął od momentu wprawienia myszy w ruch do momentu reakcji gry, którą ponownie był CS:GO.

Jak się okazuje, przetestowane modele Logitecha - przewodowy G MX518 oraz bezprzewodowy G703 wypadają w nich porównywalnie i wszelkie odchylenia są na granicy błędu pomiarowego. Wyniki eksperymentu potwierdzają również po raz kolejny, że topowe myszki gamingowe mają faktycznie mniejszy input lag od tańszych produktów przeznaczonych do codziennej pracy biurowej, takich jak Logitech MX Anywhere 2S. Zachęcamy do obejrzenia całego odcinka, w którym znajdziecie pełne wyniki pomiarów oraz przedstawienie zastosowanej metodologii.

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive