Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 stycznia 2020, 13:15

autor: AlexB

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków. LEGO ISS wkrótce w sprzedaży

Firma LEGO zaprezentowała nowy zestaw swoich klocków. Umożliwi on wybudowanie modelu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Produkt zadebiutuje 1 lutego. W oficjalnym polskim sklepie duńskiego giganta wyceniono go na 319,99 złotych.

Firma LEGO dba o miłośników kosmosu. Za pomocą popularnych duńskich klocków mogą oni już wybudować chociażby model rakiety Saturn V ze słynnego programu Apollo w skali 1:110, a już wkrótce otworzy się dla nich opcja postawienia na swojej półce miniaturowej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Skandynawski gigant poinformował, że stosowny zestaw, zapowiedziany jeszcze w czerwcu ubiegłego roku, zadebiutuje na rynku 1 lutego. Ogłoszeniu towarzyszyła efektowna oprawa. Otóż firma LEGO za pomocą specjalnego balonu meteorologicznego wyniosła stworzoną przez siebie klockową replikę ISS do stratosfery. Nagranie z tego wydarzenia znajdziecie w poniższym tweecie.

Zestaw LEGO umożliwiający zbudowanie modelu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej składa się z 864 elementów. Gotowa replika, zaprojektowana przez Christophe'a Ruge'a, ma 20 centymetrów wysokości, 31 centymetrów długości i 49 centymetrów szerokości. Została ona przygotowana z dbałością o szczegóły – znajdziemy w niej między innymi osiem charakterystycznych paneli słonecznych, mechaniczne ramię Canadarm2 czy śluzę powietrzną, za pomocą której maleńcy kosmonauci mogą wychodzić na spacery w przestrzeni kosmicznej. Produkt zaoferuje również mały powrót do przeszłości w postaci kosmicznego wahadłowca, który może dokować w modelu ISS. Przypominamy, że statki te zostały wycofane ze służby w 2011 roku.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO prezentuje się bardzo efektownie. - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków. LEGO ISS wkrótce w sprzedaży - wiadomość - 2020-01-22
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków LEGO prezentuje się bardzo efektownie.

Jak chwali się firma LEGO, cały projekt zyskał akceptację ekspertów z NASA. Duńczycy przygotowali również specjalną, 148-stronicową broszurę z różnymi ciekawostkami na temat ISS. Kupując zestaw możemy mieć zatem pewność, że praca nad nim zapewni nie tylko rozrywkę, ale będzie również pełniła funkcję edukacyjną.

Zestaw LEGO Ideas Międzynarodowa Stacja Kosmiczna został wyceniony na 319,99 złotych. Można go zamawiać w ramach przedsprzedaży w oficjalnym sklepie LEGO.

Warto zaznaczyć, że w tym roku minie równo 20 lat, odkąd Międzynarodowa Stacja Kosmiczna została po raz pierwszy na stałe zamieszkana. Sprawienie sobie jej modelu z klocków LEGO jest doskonałym sposobem, by uczcić to wydarzenie.

  1. LEGO – oficjalna polska strona
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.