Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lipca 2013, 09:03

autor: Góral

Microsoft zmieni politykę wydawniczą gier niezależnych także na Xboksie 360

Studio FarSight, twórcy gry The Pinball Arcade, ujawniło, że Microsoft zezwoli niezależnym deweloperom na wydawanie swoich produkcji samemu. Nowa polityka wydawnicza ma wejść w życie w przyszłym miesiącu.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o zmianie polityki wydawniczej dotyczącej gier niezależnych na konsoli Xbox One, a tu się nagle okazało, że nowe postanowienia prawdopodobnie dotkną również Xboksa 360.

Nowa polityka wydawnicza dotknie również Xboksa 360. - Microsoft zmieni politykę wydawniczą gier niezależnych także na Xboksie 360 - wiadomość - 2013-07-28
Nowa polityka wydawnicza dotknie również Xboksa 360.

W zeszłym roku wydawca xboksowej wersji gry The Pinball Arcade, firma Crave Entertainment, zbankrutował. Tytuł studia FarSight został przez to wycofany ze sprzedaży w usłudze Xbox Live. W najnowszym newsletterze napisano jednak, że:

„Microsoft właśnie zapowiedział, że niezależni deweloperzy (jak FarSight) mogą wydawać swoje gry samemu na Xbox Live Arcade. Nie jest wymagane szukanie wydawców dla ich produkcji. Oznacza to, że The Pinball Arcade powróci dla użytkowników Xboksów 360 i otwiera nam to furtkę do wydania w przyszłości wersji na konsolę Xbox One. Microsoft twierdzi, że zmiany wejdą w życie w sierpniu.”

Pokrywałoby się to z poprzednim oświadczeniem, mówiącym, że koncern z Redmond ujawni szczegóły na sierpniowych targach Gamescom. Firma odpowiedziała jednak na najnowsze doniesienia przedstawicielowi serwisu Polygon tymi słowami:

„Nie zapowiedzieliśmy żadnych zmian dla konsoli Xbox 360 w naszej polityce wydawniczej. Podzielimy się z Wami szczegółami na temat samodzielnego wydawania gier na Xboksie One na targach Gamescom.”

Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na oficjalne informacje. Wydaje się jednak, że wprowadzając nowe zasady już na obecnym sprzęcie, koncern Microsoft mógłby sobie po prostu zrobić poligon doświadczalny przed debiutem urządzenia nowej generacji. Niemniej o wszystkim przekonamy się na niemieckich targach gier wideo (21 – 25 sierpnia).