Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 lipca 2020, 21:33

Microsoft wstrzymuje produkcję Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition

Microsoft oficjalnie poinformował dziś o wstrzymaniu produkcji konsol Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition. Takie działania mają przygotować firmę na nadchodzącą premierę Xboksa Series X.

Microsoft wstrzymuje produkcję Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition - ilustracja #1
Microsoft powoli szykuje się na premierę nowej konsoli.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się pierwsze niepotwierdzone informacje o rzekomym rozpoczęciu wstrzymywania produkcji konsol Xbox One X oraz ulepszonej wersji Xboksa One S (All-Digital Edition). Sprzedawcy w kilku miejscach na świecie (m.in. w Wielkiej Brytanii i Australii) stracili możliwość uzupełniania zapasów urządzenia. Podobno takim działaniem firma z Redmond chce się przygotować na nadchodzący tegoroczny debiut konsoli dziewiątej generacji – Xboksa Series X. Doniesienia zostały bardzo szybko potwierdzone przez reprezentantów Microsoftu m.in. na łamach serwisów gamesindustry.biz oraz theverge.com. Dowiedzieliśmy się również, że Xbox One S (czyli najtańsza wersja urządzenia) nadal będzie produkowany i sprzedawany na całym świecie.

Oświadczenie Microsoftu w tej sprawie:

Wkraczając w przyszłość z Xboksem Series X, stawiamy naturalny krok w kierunku wstrzymania produkcji Xboksa One X oraz Xboksa One S All-Digital Edition. Xbox One S będzie nadal produkowany i sprzedawany na całym świecie. Gracze mogą skontaktować się ze swoimi lokalnymi sprzedawcami w sprawie dostępności sprzętu Xbox One.

Przypomnijmy, że już w przyszłym tygodniu (tj. 23 lipca) odbędzie się wydarzenie Xbox Games Showcase w całości poświęcone konsoli Xbox Series X oraz zmierzającym na nią grom. Dzisiaj natomiast mieliśmy okazję przeczytać nieco więcej o planach firmy dotyczących nadchodzącej generacji. Szef marki Xbox, Phil Spencer, m.in. zdradził, że subskrybenci usługi Xbox Game Pass Ultimate otrzymają również dostęp do funkcji grania z chmury – Project xCloud. Xbox Series X ma zadebiutować jeszcze w tym roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia.