Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 września 2020, 12:57

autor: Bartłomiej Sagan

Microsoft ujawnia nowe akcesoria do Xbox Series S/X

Microsoft oficjalnie zaprezentował nowe akcesoria dla konsol następnej generacji. Pokazano między innymi kolejną wersję kolorystyczną kontrolera.

Microsoft ujawnia nowe akcesoria do Xbox Series S/X - ilustracja #1
Kolorowy zawrót głowy...

Rodzina akcesoriów Xboxa wzbogaci się wkrótce o kolejnych członków. Gigant z Redmond zapowiedział unowocześniony kontroler w nowym wariancie kolorystycznym. Od teraz będzie on dostępny także w kolorze niebieskim. Biorąc pod uwagę skojarzenia, jakie niesie ze sobą ta nowa barwa - bardzo interesująca decyzja marketingowa.

Poza zmianami czysto estetycznymi, ulepszono d-pada, uchwyty pokryto specjalnym materiałem zwiększającym komfort z użytkowania i dodano przycisk odpowiadający za robienie zrzutów ekranu po naciśnięciu lub klipów wideo po przytrzymaniu. Osoby nieprzekonane do świeżych funkcji ucieszą się na wieść, że poprzednia wersja urządzenia będzie kompatybilna z Xbox Series S/X.

Microsoft ujawnia nowe akcesoria do Xbox Series S/X - ilustracja #2
...ale czemu kontroler niebieski, a nie zielony?

Oferta wzbogaci się również o adapter umożliwiający bezprzewodową zabawę na PC (miłośnicy wszelkich przewodów wciąż mogą podpiąć kontroler za pomocą kabla USB-C). Dodatkowo pojawi się także akumulator do pada, który można ładować w trakcie grania.

Premiera wszystkich akcesoriów odbędzie się równo z pojawieniem się konsol dziewiątej generacji od Microsoftu, czyli 10 listopada bieżącego roku. Nowy kontroler będzie kosztować 269 zł (wersja z kablem USB-C 289 zł), zestaw z adapterem wyceniono na 289 zł, a akumulator z kablem USB-C jest do kupienia za 109 zł. Akcesoria mają być kompatybilne zarówno z komputerami osobistymi, Xbox One, jak i z urządzeniami opartymi na Androidzie czy iOS.

  1. Xbox - strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach