Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 września 2020, 12:36

Prequel Gry o tron - premiera wciąż planowana na 2022 rok

Szef stacji HBO potwierdził, że serial House of the Dragon nie został opóźniony i nadal ma się ukazać w 2022 roku.

Prequel Gry o tron - premiera  wciąż planowana na 2022 rok - ilustracja #1
Serial ma zadebiutować za dwa lata.

Casey Bloys, czyli prezes HBO, udzielił wywiadu serwisowi Deadline. Rozmowa dotyczyła głównie doskonałych wyników tegorocznej edycji nagród Emmy, w ramach których produkcje tej stacji zdobyły 30 statuetek. Poruszono jednak również kwestię przyszłych projektów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że serial House of the Dragon, czyli prequel Gry o tron, ma wciąż zadebiutować w 2022 roku. To powinno uspokoić fanów. Wielu z nich obawiało się, że produkcja zaliczy opóźnienie z powodu koronawirusa.

Przypomnijmy, że HBO zamówiło od razu cały dziesięcioodcinkowy pierwszy sezon, zamiast wpierw tworzyć jedynie pilota. W przypadku Gry o tron zdjęcia do większości sezonów trwały ok. pół roku, a potem twórcy potrzebowali wielu dodatkowych miesięcy na post-produkcję. Tym samym pierwszy klaps na planie House of the Dragon powinien paść w ciągu następnych kilkunastu miesięcy, jeśli projekt ma zdążyć z premierą na 2022 r.

Prequel Gry o tron - premiera  wciąż planowana na 2022 rok - ilustracja #2
Serial House of the Dragon powstaje na bazie książki Fire & Blood.

Produkcja bazuje na książce Ogień i krew (ang. Fire & Blood), której autorem jest George R.R. Martin, czyli ojciec całej marki. Nie jest to tradycyjna powieść. Całość stylizowana jest na kronikę historyczną, opowiadającą o losach rodu Targaryenów. Akcja rozpocznie się 300 lat przed wydarzeniami z Gry o tron.

Showrunnerem House of the Dragon jest Ryan Condal, który wcześniej pełnił tę samą rolę przy serialu Colony. Pierwszy odcinek ma wyreżyserować Miguel Sapochnik - weteran telewizyjnej Gry o tron, który odpowiadał za takie odcinki, jak Battle of the Bastards, Winds of Winter czy The Long Night.

  1. Oficjalna strona Gry o tron