Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 lipca 2020, 11:36

Microsoft szykuje nowego pada, ale to nie będzie Xbox Controller

Dzięki współpracy Microsoftu z 8BitDo powstał pad dedykowany usłudze xCloud, który jest skrojony pod granie na telefonie.

Microsoft szykuje nowego pada, ale to nie będzie Xbox Controller - ilustracja #1
Microsoft bardzo chce nas przekonać do xCloud.

8BitDo jest znane ze swoich wysokiej jakości kontrolerów (szczególnie Sn30 Pro), które są bezprzewodowe i świetnie nadają się np. do grania na smartfonach, ale również modele dedykowane Nintendo Switch mają opinię bardzo dobrych urządzeń. Z kolei Microsoft był do tej pory bardzo konserwatywnym producentem i wypuszczał nowy kontroler co generację, potem dodał także wersję Elite swojego pada. Sytuacja dojrzała do tego, że obie firmy postanowiły połączyć siły przy okazji promowania przez giganta z Redmond jego usługi streamingu gier xCloud. Owocem tej współpracy jest kompaktowy pad o wdzięcznej nazwie „8BitDo Sn30 Pro for Xbox cloud gaming on Android”. Oczywiście dzięki łączności bluetooth zadziała on także z każdą inną platformą streamingową, taką jak Stadia czy GeForce Now. Jest to zasadniczo „specjalna wersja” kontrolera, który 8BitDo produkuje już od dawna, a więc Sn 30 Pro. Sprzęt oczywiście wyróżnia się dedykowanym przyciskiem „Xbox” oraz „xboxową” kolorystyką guzików.

Microsoft szykuje nowego pada, ale to nie będzie Xbox Controller - ilustracja #2
Może termin „mobilne granie” zmieni nieco zabarwienie na bardziej pozytywne.

Czym charakteryzuje się pad dedykowany usłudze xCloud? 18 godzinami pracy na baterii, łącznością bluetooth, pełną konfigurowalnością za pomocą znakomitego oprogramowania od 8BitDo, spustami (triggerami) z możliwością dostosowania siły nacisku oraz specjalnym uchwytem do zamocowania telefonu do pada z regulacją kąta nachylenia.

Kontroler można już zamówić w przedsprzedaży na platformie Amazon za 44,99 dolarów (około 180 zł), a oficjalna premiera nastąpi 21 września bieżącego roku. Na razie nie wiadomo nic o dostępności pada w Polsce.