Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 marca 2020, 11:58

autor: Smoczy

Microsoft prezentuje News Bar - nagłówki na pulpicie Windows

W Microsoft Store pojawił się News Bar dla systemu Windows 10 - narzędzie, które w formie paska może dostarczać nam najciekawsze informacje ze świata.

Microsoft prezentuje News Bar - nagłówki na pulpicie Windows - ilustracja #1
News Bar swoim wyglądem przypomina widgety Windows Vista
W SKRÓCIE:
  1. News Bar znajduje się obecnie w fazie beta;
  2. źródłem dostarczanych przez aplikację artykułów jest 4500 portali wybranych przez Microsoft News;
  3. program nie jest obecnie dostępny na terenie Polski.

Każdy z nas ma ulubioną formę przeglądania wiadomości. Może to być odwiedzanie wybranych witryn, korzystanie z aplikacji umożliwiających sortowanie treści (np. Squid), kanały RSS czy widgety. Microsoft zdecydował się na ostatnie rozwiązanie, w związku z czym w ich sklepie pojawił się News Bar – aplikacja, która wyglądem przypomina użytkownikom gadżety z Windows Vista.

Program zachowuje właściwości paska zadań - możemy umieścić go w wybranym przez nas miejscu na pulpicie, operować jego wielkością czy rozmiarem elementów, które się na nim znajdują. Źródłem wszelkich treści jest Microsoft News. Jak twierdzą autorzy aplikacji:

News Bar oferuje najnowsze wiadomości z sieci Microsoft News, od ponad 4500 najbardziej cenionych marek dziennikarskich.

Aplikacja jest łatwo konfigurowalna, przez co nie będziemy zmuszeni do ciągłego oglądania jej na pulpicie. Projekt widnieje w Microsoft Store w fazie beta i wciąż otwarty jest na propozycje użytkowników. W Polsce niestety nie jest jeszcze dostępny, nie znamy też daty, kiedy pojawi się finalnie w naszym kraju.

Microsoft Windows News Bar działa w podobny sposób, co pasek zadań. Jest tam, kiedy go potrzebujesz, gdzie go potrzebujesz i jak go potrzebujesz. Dostosuj jego wygląd w ustawieniach, aby doświadczyć tego, co jest po prostu dla Ciebie. Jeśli chcesz się skupić, nie martw się, możesz zminimalizować News Bar w każdym momencie, a potem przywrócić go, kiedy będziesz na to gotów.

Gigant z Redmond podejmuje w ostatnim czasie wiele decyzji związanych z poruszaniem się po swoim systemie. Kilka dni temu informowaliśmy Was o planach pozbycia się obecnego Panelu Sterowania w Windows 10, co zdecydowanie nie spodobało się użytkownikom. Jak będzie w tym wypadku? Póki jest to dodatkowa, niewymuszona opcja, nie ma w tym nic złego. Pozostaje nam jedynie czekać, aż aplikacja będzie dostępna na terenie naszego kraju.

  1. Microsoft Store
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.