Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 marca 2020, 12:45

autor: Aquma

Microsoft pokazuje nowe menu Start i ikony w Windows 10

W czasie programu Windows Insider Webcast firma Microsoft zaprezentowała nowy wygląd menu Start w systemie operacyjnym Windows 10, który zobaczymy po wyłączeniu kafelków. Na obrazku widać także zmienione ikony.

Menu Start w Windowsie 10 przechodzi zmiany. - Microsoft pokazuje nowe menu Start i ikony w Windows 10 - wiadomość - 2020-03-05
Menu Start w Windowsie 10 przechodzi zmiany.

W SKRÓCIE:

  1. Firma Microsoft zaprezentowała nowy wygląd menu Start w Windows 10;
  2. Pokazano, jak będzie wyglądał interfejs po wyłączeniu kafelków Live Tiles;
  3. Obrazek przedstawia nowe ikony osadzone na przezroczystym tle.

W czasie programu Windows Insider Webcast pracownicy firmy Microsoft omówili wygląd menu Start w przyszłej wersji systemu operacyjnego Windows 10. Projekt korzysta z nowych ikon zamiast kafelków („okienka” będą tak wyglądały po wyłączeniu tzw. Live Tiles), a przezroczyste tło sprawia, że są one lepiej widoczne. Przykład znajdziecie na poniższym obrazku.

Nowe menu Start. - Microsoft pokazuje nowe menu Start i ikony w Windows 10 - wiadomość - 2020-03-05
Nowe menu Start.

Celem zmian jest ujednolicenie kolorystyki menu. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się całkiem nieźle – moim zdaniem lepiej niż obecnie (choć jest to kwestia subiektywna). Najbardziej rzuca się w oczy brak tła pod ikonami – nie tylko w przypadku powiększonych obrazków po prawej, ale też na liście ostatnich aplikacji. Dla porównania, tutaj dotychczasowe menu – ze starymi lub nowymi ikonami.

Stare menu Start ze starymi ikonami. - Microsoft pokazuje nowe menu Start i ikony w Windows 10 - wiadomość - 2020-03-05
Stare menu Start ze starymi ikonami.
Stare menu Start z nowymi ikonami. - Microsoft pokazuje nowe menu Start i ikony w Windows 10 - wiadomość - 2020-03-05
Stare menu Start z nowymi ikonami.

Warto odnotować, że jest to jedynie koncept – pokazuje bardziej kierunek, w którym zmierzają deweloperzy, a nie końcowy efekt ich prac. Może się okazać, że do premiery nowości sporo rzeczy ulegnie jeszcze zmianie. Co więcej, wbrew wcześniejszym doniesieniom, sugerującym, że Microsoft planuje całkowicie porzucić Live Tiles, jeden z pracowników koncernu – Brandon LeBlanc – podkreślił, że firma wcale nie zamierza tego robić. Użytkownicy nadal będą mogli z nich korzystać, jeśli tylko zechcą – ikony będą tylko jedną z dostępnych opcji.

  1. Microsoft – strona oficjalna