Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 lutego 2020, 09:29

autor: Adrian Werner

Microsoft Office na Androida - Word, Excel i PowerPoint w jednej aplikacji

W serwisie Google Play zadebiutował mobilny Microsoft Office, czyli aplikacja na system Android, która łączy funkcjonalność programów Word, Excel i PowerPoint. Niestety, pozostawia ona wiele do życzenia, jeśli chodzi o pracę na tabletach.

Microsoft Office na Androida - Word, Excel i PowerPoint w jednej aplikacji - ilustracja #1
.Aplikacja na razie jest dostępna tylko na Androidzie. Wersja na iOS jest w planach, ale nie wiadomo, kiedy się ukaże.

Firma Microsoft wypuściła na mobilny system Android pełną wersję aplikacji Office. Łączy ona funkcje programów Word, Excel i PowerPoint, które wcześniej dostępne były jedynie jako odrębne narzędzia. Wydanie na iOS jeszcze nie zadebiutowało, ale jest to tylko kwestia czasu. Niestety, na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy produkt trafi na urządzenia Apple.

Testy mobilnego Microsoft Office rozpoczęto na początku ubiegłego roku, a w listopadzie wczesną wersję udostępniono szerokiej publiczności. Potem jednak testy znowu przeszły w fazę zamkniętą.

Aplikacja zaprojektowana została wyłącznie z myślą o telefonach, co powoduje, że jej funkcjonowanie na tabletach i chromebookach pozostawia wiele do życzenia. Mobilne Microsoft Office działa tylko w trybie portretowym i nie oferuje żadnych modyfikacji interfejsu przystosowanych do dużych ekranów.

Wcześniej korporacja z Redmond, podobnie jak firma Google z Google Docs, podzieliła funkcjonalność swojego pakietu biurowego na szereg odrębnych mobilnych aplikacji, takich jak Microsoft Word, Microsoft Excel czy Microsoft PowerPoint. Te programy są nadal dostępne, co jest o tyle ważne, że w przeciwieństwie do androidowego Microsoft Office, są one dobrze przystosowane do pracy na dużych ekranach.

Nie wiemy na razie, czy twórcy mają w planach usunięcie z dystrybucji mobilnych aplikacji Word, Excel i PowerPoint. Nie wiadomo również, czy w przyszłości Office zyska lepszą funkcjonalność na tabletach. Serwis Android Police zapytał o to Microsoft, ale uzyskał jedynie odpowiedź, że na razie firma nie jest gotowa podzielić się żadnymi informacjami na te tematy.

  1. Microsoft Office w Google Play
  2. Microsoft - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.