Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 stycznia 2021, 14:04

autor: Bartłomiej Sagan

LG prawdopodobnie wycofa się z rynku smartfonów

Pojawiły się doniesienia sugerujące o wycofaniu LG z rynku telefonów. Choć firma jest zasłużonym producentem smartfonów opartych na systemie Android, to radzi sobie ze sprzedażą swoich urządzeń poniżej oczekiwań.

W tym roku minie 14 lat od premiery pierwszego smartfona LG. Koreański producent wielokrotnie próbował podbić rynek za pomocą urządzeń z serii G, a później także V. Niedawno do sprzedaży trafiły modele Velvet oraz innowacyjny Wing, wyposażony w dwa niezależne ekrany, z czego jeden obrotowy. Jak się jednak okazuje, może być to łabędzi śpiew uznanej marki. Pojawiły się bowiem doniesienia, że do końca bieżącego roku LG wycofa się z rynku smartfonów.

LG prawdopodobnie wycofa się z rynku smartfonów - ilustracja #1
Czy Wing (na zdjęciu) i Rollable to ostatnie smartfony LG?

Do mediów przedostała się treść wiadomości, która została rozesłana do pracowników. Znajduje się w niej polecenie zaprzestania jakichkolwiek prac nad projektami innymi niż Rollable (telefon ze zwijanym ekranem), wraz z informacją, że decyzja o porzuceniu rynku smartfonów zostanie ogłoszona końcem stycznia. Ken Hong, rzecznik LG, zdementował powyższe rewelacje. Z drugiej jednak strony serwis The Verge donosi, że LG potwierdziło autentyczność wiadomości, ale żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Trafiają zatem do nas sprzeczne doniesienia i tak naprawdę przyszłość dopiero zweryfikuje plany Koreańczyków. Biorąc pod uwagę coraz mocniejszą konkurencję oraz straty powodowane przez dział urządzeń mobilnych z Androidem, przecieki nie zdają się oderwane od rzeczywistości. Czy Rollable będzie smartfonem wieńczącym czternastoletnią działalność LG w tej gałęzi elektroniki? Możliwe, że wkrótce pojawi się odpowiedź na to pytanie.

LG prawdopodobnie wycofa się z rynku smartfonów - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.