Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 sierpnia 2020, 11:03

autor: Aquma

Laptop z GPU Intel Xe zadebiutuje za mniej niż miesiąc

Koncern Intel poinformował, że na początku września w sklepach pojawi się pierwszy laptop wyposażony w procesor Tiger Lake oraz zintegrowany układ graficzny Xe.

Laptop z GPU Intel Xe zadebiutuje za mniej niż miesiąc - ilustracja #1
Niedługo przekonamy się, jak wypada Intel Xe.

W SKRÓCIE:

  1. Pierwszy laptop z GPU Intel Xe zadebiutuje 2 września;
  2. 13 sierpnia pojawi się „aktualizacja” od głównego projektanta tego układu, w której najprawdopodobniej znajdą się nowe informacje na jego temat.

Firma Intel poinformowała, że pierwszy laptop wyposażony w procesor z rodziny Tiger Lake oraz zintegrowane GPU Xe zadebiutuje na rynku 2 września. Data pojawiła się na podstronie koncernu przeznaczonej dla inwestorów.

Najciekawszą kwestią jest oczywiście zamontowany w omawianym APU (ang. Accelerated Processing Unit – pod taką nazwą znane są chipy łączące GPU i CPU na jednej płytce krzemowej) układ graficzny. Będzie to pierwsze urządzenie z tej linii. Według dotychczasowych przecieków sprzęt ma umożliwić komfortową rozgrywkę (z wysokimi detalami) w nowych tytułach – na cienkim i lekkim komputerze pozbawionym dedykowanego układu graficznego.

Z tego samego kalendarza wynika, że za niecały tydzień – 13 sierpnia – otrzymamy nowe informacje od Rajy Koduriego. Najprawdopodobniej będą one dotyczyły właśnie Intel Xe, bowiem Raja Koduri jest głównym projektantem i wiceprezesem działu Intela, który zajmuje się kartami graficznymi.

Laptop z GPU Intel Xe zadebiutuje za mniej niż miesiąc - ilustracja #2
W przyszłości linia Xe będzie obejmowała także dedykowane karty graficzne.
  1. Intel – strona oficjalna