Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 grudnia 2020, 12:03

KFConsole to konsola od KFC celująca w 4K i 240 FPS

KFC we współpracy z Cooler Master zaprezentowało smakowitą konsolę do gier nowej generacji. Sprzęt zaoferuje jakość 4K, 240 fps, obsługę ray tracingu i co najważniejsze – szufladkę podgrzewającą jedzenie.

KFConsole w skrócie:
  • Szufladka do podgrzewania kurczaków.
  • Intel NUC 9 Extreme Compute Element, zawierający procesor i7-9750H.
  • Karta graficzna Asusa z możliwością łatwej wymiany.
  • Dwa dyski 1 TB Seagate BarraCuda.

Niska dostępność konsol nowej generacji może skłonić do rozglądania się za alternatywami. KFC i Cooler Master postanowili to wykorzystać i tak powstał sprzęt przeznaczony dla graczy, który dodatkowo podgrzeje jedzenie. Konsola zbudowana jest na bazie procesora i7-9750H, będzie też zawierała wymienną grafikę firmy Asus. Powinno to umożliwić grę w 4K nawet w 240 klatkach na sekundę. Najważniejszą funkcją jest jednak Chicken Chamber, wysuwana szufladka, dzięki której nasze jedzenie nie wystygnie w czasie grania.

KFConsole to konsola od KFC celująca w 4K i 240 FPS - ilustracja #1
Konsola KFC nawiązuje wyglądem do kubełka.

Za wygląd i funkcjonalność KFConsole odpowiada szwedzki modder Timplay, którego projekt bazuje na obudowie Cooler Master NC100. Konsola jest niewielka i przy dużym obciążeniu wnętrze może się mocno rozgrzać. Ale w końcu kurczaki w specjalnej szufladce nie ogrzeją się same.

Na razie nie znamy ani daty premiery, ani ceny nowej konsoli. Nie jest też pewne, czy będziemy mogli ją kupić w Polsce.

KFConsole to konsola od KFC celująca w 4K i 240 FPS - ilustracja #2
Szufladka Chicken Chamber podgrzewająca jedzenie jest najważniejszą funkcją KFConsole.

KFC coraz odważniej wchodzi na rynek gamingowy. W zeszłym roku zadebiutowała gra I Love You, Colonel Sanders, czyli symulator randki z pułkownikiem Sandersem. W tym roku pojawiła się konsola nowej generacji, a marketingowcy KFC sporo uwagi kierują na graczy. Gdy premiera Cyberpunk 2077 została przesunięta na grudzień, wykorzystano to do promocji nadchodzącej konsoli w prześmiewczy sposób, o czym wspominał Aquma. To ciągle akcje marketingowe, czy jednak na scenie sprzętu gamingowego pojawił się nowy gracz?