Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 sierpnia 2021, 18:20

autor: mokosh

Karta graficzna nie zmieściła się do PC, więc zrobił dziurę w obudowie

Jeden z użytkowników Reddita pochwalił się konstrukcją, którą stworzył, by zmieścić kartę graficzną w obudowie. Jak twierdzi, kocha design ThinkStation i nie chciał jej zmieniać.

Na jednym z subredditów użytkownik hurrrrrrrrrrr udostępnił zdjęcie swojego komputera, które momentalnie wzbudziło zainteresowanie innych internautów. Redditowicz wyciął w obudowie dziurę po to, by zmieścić kartę graficzną GeForce RTX 3080 Ti w środku.

Karta graficzna nie zmieściła się do PC, więc zrobił dziurę w obudowie - ilustracja #1

Jeśli tak samo jak społeczność Reddita zastanawiacie się, dlaczego autor posta postąpił w taki sposób, to odpowiedź jest prosta i brzmi: zrobił to ze względów estetycznych – o czym sam pisze w replice na jeden z komentarzy.

- Więc… dlaczego nie kupiłeś innej obudowy?

- Bardzo podoba mi się wygląd obudowy Lenovo. Ma ładne linie i jest kompaktowa. Poza tym największym wyzwaniem była nie ona sama, ale płyta główna i zasilacz, dlatego jeśli mogę zatrzymać obudowę, która mi się podoba, i jednocześnie zrobić wszystko tak, żeby działało, to czemu nie?

Wielu innych redditowiczów zgodziło się z autorem, że obudowy ThinkStation mają swój unikalny charakter, a dodatkowo ta, którą posiada hurrrrrrrrrrr, jest jedyna w swoim rodzaju – wszystko dzięki jego pomysłowości. Oczywiście nie obyło się bez sceptyków, którzy prześmiewczo komentowali, że „stać go na 3080 Ti, ale na dobrą obudowę już nie".

Padło również pytanie o temperaturę, jaką osiągają podzespoły po takiej modyfikacji komputera. Jak odpowiada twórca, jest to 70–80 stopni Celsjusza, jeśli chodzi o kartę graficzną. Redditowicz nie mierzył ciepła procesora, ale jak sam mówi, zapewne pracuje on teraz w nieco wyższych temperaturach.

Oczywiście nie jest to odosobniony przypadek, kiedy ktoś kupił kartę graficzną, której nie był w stanie zmieścić w obudowie. Kilku takich „specjalistów” pochwaliło się tym w komentarzach pod postem. Użytkownik hurrrrrrrrrrr postanowił jednak postąpić według zasady „improwizuj, adaptuj i przezwyciężaj", dzięki czemu stworzył jedyną w swoim rodzaju obudowę.

Karta graficzna nie zmieściła się do PC, więc zrobił dziurę w obudowie - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.