Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 maja 2020, 15:07

autor: Kuszu

iPhone dominuje na rynku mobilnym, dobry początek roku dla Apple

Najnowszy flagowiec marki Apple wygrywa w rywalizacji z konkurentami pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy w pierwszym kwartale 2020 roku. iPhone 11 zdeklasował między innymi modele Xiaomi Redmi Note 8 oraz Samsung Galaxy A51.

iPhone dominuje na rynku mobilnym, dobry początek roku dla Apple - ilustracja #1
Najlepiej sprzedającym się smartfonem początku 2020 roku był iPhone 11
  1. najlepiej sprzedającym się smartfonem pierwszego kwartału 2020 roku był iPhone 11;
  2. konkurencyjne flagowce Samsung Galaxy S20 oraz Google Pixel 4 w ogóle nie znalazły się w zestawieniu;
  3. zaskoczeniem może być popularność budżetowego Xiaomi 8A.

Według najnowszych szacunków firmy analitycznej Canalys najlepiej sprzedającym się smartfonem w pierwszym kwartale tego roku był Apple iPhone 11. Na całym świecie model ten wybrało aż 18 milionów konsumentów. Przewaga nad konkurentami jest znacząca, ponieważ smartfon Xiaomi 8 i 8T kupiło 8 milionów osób. Natomiast zaskoczeniem może być sprzedaż wariantu iPhone 11 Pro Max, która wynosiła tylko nieco ponad 4 miliony sztuk. Na dziesiątym miejscu znalazł się model Apple iPhone 11 Pro z wynikiem 3 milionów sztuk. Na uwagę zasługuje również fakt, że flagowe modele Samsunga z serii Galaxy S20 i Google Pixel 4 w ogóle nie znalazły się w top 10 najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszym kwartale tego roku.

iPhone dominuje na rynku mobilnym, dobry początek roku dla Apple - ilustracja #2
Wyniki opublikowane przez firmę Canalys mogą być dla wielu osób zaskakujące

Trzecie i czwarte miejsce w rankingu zajmują modele Samsung Galaxy A51 oraz Galaxy A10s - propozycje ze średniej półki cenowej południowokoreańskiego producenta, zaprezentowane pod koniec ubiegłego roku. Smartfon Xiaomi Redmi 8A zajął przedostatnie miejsce w rankingu, co jest dobrym wynikiem patrząc na możliwości tego budżetowca, wycenionego na około 600 złotych.

  1. Strona główna Apple