Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 maja 2020, 15:07

autor: Kuszu

iPhone dominuje na rynku mobilnym, dobry początek roku dla Apple

Najnowszy flagowiec marki Apple wygrywa w rywalizacji z konkurentami pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy w pierwszym kwartale 2020 roku. iPhone 11 zdeklasował między innymi modele Xiaomi Redmi Note 8 oraz Samsung Galaxy A51.

iPhone dominuje na rynku mobilnym, dobry początek roku dla Apple - ilustracja #1
Najlepiej sprzedającym się smartfonem początku 2020 roku był iPhone 11
  1. najlepiej sprzedającym się smartfonem pierwszego kwartału 2020 roku był iPhone 11;
  2. konkurencyjne flagowce Samsung Galaxy S20 oraz Google Pixel 4 w ogóle nie znalazły się w zestawieniu;
  3. zaskoczeniem może być popularność budżetowego Xiaomi 8A.

Według najnowszych szacunków firmy analitycznej Canalys najlepiej sprzedającym się smartfonem w pierwszym kwartale tego roku był Apple iPhone 11. Na całym świecie model ten wybrało aż 18 milionów konsumentów. Przewaga nad konkurentami jest znacząca, ponieważ smartfon Xiaomi 8 i 8T kupiło 8 milionów osób. Natomiast zaskoczeniem może być sprzedaż wariantu iPhone 11 Pro Max, która wynosiła tylko nieco ponad 4 miliony sztuk. Na dziesiątym miejscu znalazł się model Apple iPhone 11 Pro z wynikiem 3 milionów sztuk. Na uwagę zasługuje również fakt, że flagowe modele Samsunga z serii Galaxy S20 i Google Pixel 4 w ogóle nie znalazły się w top 10 najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszym kwartale tego roku.

iPhone dominuje na rynku mobilnym, dobry początek roku dla Apple - ilustracja #2
Wyniki opublikowane przez firmę Canalys mogą być dla wielu osób zaskakujące

Trzecie i czwarte miejsce w rankingu zajmują modele Samsung Galaxy A51 oraz Galaxy A10s - propozycje ze średniej półki cenowej południowokoreańskiego producenta, zaprezentowane pod koniec ubiegłego roku. Smartfon Xiaomi Redmi 8A zajął przedostatnie miejsce w rankingu, co jest dobrym wynikiem patrząc na możliwości tego budżetowca, wycenionego na około 600 złotych.

  1. Strona główna Apple
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.