Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 maja 2019, 11:10

Internet 1 Gb/s w Plus - znamy ceny

Do grona operatorów, którzy oferują szybki Internet, dołączył Plus. Do swojej oferty włączył światłowód o prędkości do 1 Gb/s. Miesięczny koszt takiego łącza zależy od wybranej opcji abonamentowej, jednak pierwszy miesiąc jest darmowy.

Plus zwiększa szybkość Internetu światłowodowego do 1 Gb/s. - Internet 1 Gb/s w Plus - znamy ceny - wiadomość - 2019-05-08
Plus zwiększa szybkość Internetu światłowodowego do 1 Gb/s.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że Netia udostępniła dla klientów światłowód o prędkości 1 Gb/s. Podobną ofertę przygotował Plus, który również zwiększył prędkość swojego Internetu. Efektem tego są zmiany w zakresie usług operatora. Warianty 600 Mb/s oraz 900 Mb/s przyspieszono do 1 Gb/s, natomiast prędkość dotychczasowej opcji 300 Mb/s wzrosła do 500 Mb/s. Ofertę dopełnia trzeci i zarazem najwolniejszy pakiet – 150 Mb/s.

Ceny Internetu światłowodowego w Plusie uzależnione są od szybkości łącza oraz wybranego abonamentu i wynoszą:

  • do 150 Mb/s za 60 zł dla mieszkań, 80 zł dla domków i 50 zł netto dla firm
  • do 500 Mb/s za 80 zł dla mieszkań, 100 zł dla domków i 65 zł netto dla firm
  • do 1 Gb/s za 100 zł dla mieszkań, 120 zł dla domków i 80 zł netto dla firm

Umowa podpisywana jest na 24 miesiące, a pierwszy miesiąc jej trwania jest darmowy. Oprócz tego nowa oferta daje także dodatkową kartę SIM, która umożliwia korzystanie z Internetu w dwóch wariantach – 5 GB za 0 złotych lub 100 GB za 50 złotych (40 złotych netto dla firm).

Oferta nie dotyczy jedynie nowych klientów. Obecni posiadacze umowy w Plusie również zostaną objęci przyspieszeniem Internetu. O zwiększeniu szybkości poinformowani zostaną wraz z otrzymaniem najbliższej faktury. W tym przypadku ceny pozostają zostaną bez zmian.

Fakt, że obie firmy wprowadziły tę opcję w tak podobnym czasie, nie jest wcale zastanawiający. Należą one do grupy kapitałowej Cyfrowego Polsatu, a usługa Internetu stacjonarnego w Plusie oparta jest właśnie na infrastrukturze Netii.