Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 kwietnia 2020, 11:42

autor: Aquma

Interfejs PS5 - zobacz propozycje fanów

Fani marki PlayStation prezentują przeróżne pomysły i koncepcje tego, jak może wyglądać interfejs PS5. Niektóre z propozycji sprawiają wrażenie niemal gotowych rozwiązań, które spokojnie mogłyby zostać wdrożone przez Sony.

Interfejs PS5 - zobacz propozycje fanów - ilustracja #1
Jak będzie wyglądał prawdziwy interfejs PS5? Na obrazku pomysł Paulo Manso.

Choć wiemy, że PlayStation 5 ma zadebiutować pod koniec tego roku, to nadal nie mamy zbyt wielu informacji na temat tej platformy. Fani są zmuszeni spekulować w kwestii wyglądu i innych aspektów PS5. Przedmiotem tego typu rozważań jest także interfejs – kilku użytkowników przedstawiło w Internecie swoje wizje UI konsoli.

Chyba najciekawszą z nich jest propozycja Paulo Manso – charakteryzuje się nowoczesnym, elegancko wyglądającym interfejsem, który równocześnie nie odbiega za mocno od tego, co znamy z PlayStation 4. Niewątpliwym plusem jest też fakt, że proponowany przez tego użytkownika UI działa w 60 klatkach animacji na sekundę – i tę płynność widać.

Nieco podobnie, choć moim zdaniem mniej atrakcyjnie prezentuje się UI zaprojektowany przez internautę znanego jako the Hacker 34.

Z kolei na kanale VR4Player.fr można znaleźć film prezentujący koncepcję, która zakłada połączenie prostych, schludnych ikon (przypominających trochę czasy XrossMediaBar na PlayStation 3) z podglądem gier w formie swoistej karuzeli, która ma nieco uprzyjemnić przeglądanie swojej biblioteki.

Użytkownik Twoj stawia na maksymalną prostotę i proponuje design, który przypomina wygląd niektórych usług streamingowych.

Podobnie minimalistycznym podejściem charakteryzuje się pomysł przedstawiony przez ecnivtwelve – interfejs jest tutaj zbudowany wokół gier.

Minimalizm cechuje także propozycje Johna Calkinsa. Autor przedstawił kilka wizji, a do tego pokusił się o zaprezentowanie ich w nieco bardziej atrakcyjnej formie.

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna