Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 października 2021, 13:00

autor: Eklerek

Intel pewny swego, zapowiada koniec dominacji AMD

Pat Gelsinger, szef Intela, zapowiada powrót firmy na szczyt. Nowe procesory Alder Lake i Sapphire Rapids mają nie tylko konkurować z AMD, ale zdominować rynek.

Pat Gelsinger, CEO firmy Intel, w cytowanym przez PC World wywiadzie stawia sprawę jasno. Lider na rynku procesorów jest tylko jeden i jest nim Intel. Problemy firmy i najwyższy od 14 lat udział AMD w sprzedaży CPU mają być już przeszłością. Nowe procesory Alder Lake, czyli seria Core 12. generacji, a także modele serwerowe (Sapphire Rapids) tylko to potwierdzą:

AMD wykonało solidną robotę w ciągu ostatnich kilku lat. Nie negujemy tego, ale to się skończyło wraz z Alder Lake i Sapphire Rapids.

Opracowanie dobrego CPU to tylko część całego procesu. Firma chce zdominować rynek pod każdym względem, stawiając nie tylko na wydajność, ale także dostępność, czyli ostatnio jeden z największych problemów w świecie nowych technologii. Jak podkreśla Pat Gelsinger, Intel zadbał także i o to:

Intel powraca. To są najlepsze produkty w swojej kategorii. Mamy najlepszą sytuację w zakresie dostaw. Mamy najlepszej jakości oprogramowanie. Najbardziej szanowaną markę technologiczną w branży.

Kwestia stabilności dostaw i mocy produkcyjnych może wzbudzać pewne kontrowersje, bo Intel zagwarantował ją sobie poprzez rozpychanie się łokciami na rynku. Przykładowo, korzystając ze swojej pozycji, zarezerwował u TSMC sporą część produkcji układów w technologii 3 mm, która ma ruszyć w 2022 roku, ograniczając dostęp konkurencji.

W oczekiwaniu na wielki powrót „Niebieskich” możecie przejrzeć aktualne oferty na procesory Intela i AMD.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Intel pewny swego, zapowiada koniec dominacji AMD - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.