Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 czerwca 2019, 20:45

autor: aadamus

Google Stadia - 6 czerwca poznamy gry, ceny i inne szczegóły

Stadia to najnowszy projekt Google, przeznaczony do streamingu gier z chmury. Ponad tydzień temu na Twitterze pojawił się wpis, który informował o tym, że tego lata poznamy pierwsze szczegóły związane z usługą. Dziś gigant z Mountain View ogłosił, że będzie to mieć miejsce 6 czerwca.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Nowe informacje związane z Google Stadia ogłoszone zostaną 6 czerwca. - Google Stadia - 6 czerwca poznamy gry, ceny i inne szczegóły - wiadomość - 2019-06-03
Nowe informacje związane z Google Stadia ogłoszone zostaną 6 czerwca.

Od momentu zapowiedzi Google Stadia – usługi przeznaczonej do streamingu gier – upłynęły dwa miesiące. Od tego czasu poznaliśmy jedynie klika szczegółów związanych z najnowszym dziełem amerykańskiego giganta. Zmienić ma się to 6 czerwca o godzinie 18 czasu polskiego, kiedy zaprezentowana ma zostać pokaźna ilość nowych informacji związanych z usługą. Wśród nich znajdzie się między innymi lista gier, jakie pojawią się na platformie.

Pierwszą zapowiedź związaną z nowościami zamieszczono 24 maja na oficjalnym Twitterze Google Stadia. Według enigmatycznego wpisu, tego lata upublicznione mają zostać informacje związane z ceną usługi, kolejne dostępne w niej gry oraz daty ich premier. Dzisiejszy wpis zdradził, że wszystkie te nowości będą zaprezentowane 6 czerwca o godzinie 18 czasu polskiego. Wydarzenie to będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube.

Informacje zostaną upublicznione przed E3 2019. W ten sposób Google ubiegnie Microsoft. Gigant z Redmond zaprezentować ma analogiczną usługę – projekt xCloud – właśnie w czasie targów w Los Angeles.

Warto przypomnieć, że Google Stadia to usługa przeznaczona do streamingu gier z chmury. Usłyszeliśmy o niej pierwszy raz w czasie konferencji Google na tegorocznym GDC. Według założeń ma ona umożliwić odpalenie najnowszych tytułów na praktycznie każdym sprzęcie. Jedynym wymogiem, jaki należy spełnić, jest odpowiednio szybkie łącze internetowe.