Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 3 czerwca 2019, 20:45

autor: aadamus

Google Stadia - 6 czerwca poznamy gry, ceny i inne szczegóły

Stadia to najnowszy projekt Google, przeznaczony do streamingu gier z chmury. Ponad tydzień temu na Twitterze pojawił się wpis, który informował o tym, że tego lata poznamy pierwsze szczegóły związane z usługą. Dziś gigant z Mountain View ogłosił, że będzie to mieć miejsce 6 czerwca.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Nowe informacje związane z Google Stadia ogłoszone zostaną 6 czerwca. - Google Stadia - 6 czerwca poznamy gry, ceny i inne szczegóły - wiadomość - 2019-06-03
Nowe informacje związane z Google Stadia ogłoszone zostaną 6 czerwca.

Od momentu zapowiedzi Google Stadia – usługi przeznaczonej do streamingu gier – upłynęły dwa miesiące. Od tego czasu poznaliśmy jedynie klika szczegółów związanych z najnowszym dziełem amerykańskiego giganta. Zmienić ma się to 6 czerwca o godzinie 18 czasu polskiego, kiedy zaprezentowana ma zostać pokaźna ilość nowych informacji związanych z usługą. Wśród nich znajdzie się między innymi lista gier, jakie pojawią się na platformie.

Pierwszą zapowiedź związaną z nowościami zamieszczono 24 maja na oficjalnym Twitterze Google Stadia. Według enigmatycznego wpisu, tego lata upublicznione mają zostać informacje związane z ceną usługi, kolejne dostępne w niej gry oraz daty ich premier. Dzisiejszy wpis zdradził, że wszystkie te nowości będą zaprezentowane 6 czerwca o godzinie 18 czasu polskiego. Wydarzenie to będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube.

Informacje zostaną upublicznione przed E3 2019. W ten sposób Google ubiegnie Microsoft. Gigant z Redmond zaprezentować ma analogiczną usługę – projekt xCloud – właśnie w czasie targów w Los Angeles.

Warto przypomnieć, że Google Stadia to usługa przeznaczona do streamingu gier z chmury. Usłyszeliśmy o niej pierwszy raz w czasie konferencji Google na tegorocznym GDC. Według założeń ma ona umożliwić odpalenie najnowszych tytułów na praktycznie każdym sprzęcie. Jedynym wymogiem, jaki należy spełnić, jest odpowiednio szybkie łącze internetowe.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.