Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 29 grudnia 2018, 10:47

autor: Adrian Werner

GeForce GTX 1160 - karta bez ray tracingu potwierdzona przez Lenovo

Dzięki sieciowemu sklepowi Lenovo potwierdziły się wcześniejsze plotki, według których firma Nvidia ma w planach kartę GeForce GTX 1160, pozbawioną obsługi ray tracingu.

Nowe karty zapowiedziane zostaną w połowie przyszłego miesiąca. - GeForce GTX 1160 - karta bez ray tracingu potwierdzona przez Lenovo - wiadomość - 2018-12-29
Nowe karty zapowiedziane zostaną w połowie przyszłego miesiąca.

Tydzień temu pojawiły się plotki, że firma Nvidia ma w planach wypuszczenie karty GeForce GTX 1160. Teraz te spekulacje zostały potwierdzone dzięki profilowi laptopów z serii Legion w sieciowym sklepie firmy Lenovo. Możemy tam przeczytać, że do wyboru jest kilka układów graficznych, a jednym z nich jest właśnie GTX 1160.

Przypomnijmy, że według wcześniejszych plotek GeForce GTX 1160 ma trafić do sprzedaży w styczniu, wraz z GeForce RTX 2060. Oba modele będą bazowały na architekturze Turing. Główną różnicą między kartami miałby być fakt, że GTX 1160 pozbawione będzie obsługi ray tracingu.

GeForce GTX 1160 - karta bez ray tracingu potwierdzona przez Lenovo - ilustracja #2

Z danych sklepu Lenovo wynika, że GeForce GTX 1160 oferowane będzie w wariantach z 3 lub 6 GB pamięci. Podobnie było w przypadku GTX 1060, choć potem Nvidia w niektórych regionach udostępniła także wersję 5 GB, więc tym razem może być podobnie.

GeForce GTX 1160 wydaje się dobrym pomysłem. Wykorzystanie ray tracingu w grach jest na razie w powijakach. Technika ta wymaga bardzo mocnego sprzętu i nawet RTX 2080 Ti ma spore problemy z jej udźwignięciem. Wątpimy zatem, aby ta funkcja była szczególnie przydatna w znacznie słabszym GeForce RTX 2060.

Ponadto karty z serii RTX zostały przyjęte dosyć chłodno. W połączeniu z końcem boomu na kryptowaluty spowodowało to spadek wartości akcji Nvidii o 54%. Firma potrzebuje hitu sprzedażowego, którym może okazać się GeForce GTX 1160, pod warunkiem że producent nie przesadzi z ceną.

Jak będzie naprawdę, przekonamy się już wkrótce, gdyż Nvidia zamierza zapowiedzieć nowe karty 15 stycznia przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona firmy Nvidia
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.