Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 grudnia 2012, 11:10

autor: Hed

Futuremark pokazał fragment Cloud Gate – dema z nowej wersji programu 3DMark

Firma Futuremark wypuściła krótki fragment dema Cloud Gate, które pojawi się w nowej wersji benchmarku 3DMark. Scena pomoże przetestować laptopy i komputery domowe z nieco starszymi kartami grafiki.

Cloud Gate to jedno z trzech dem, jakie znajdą się w nowej wersji 3DMark. - Futuremark pokazał fragment Cloud Gate – dema z nowej wersji programu 3DMark - wiadomość - 2012-12-18
Cloud Gate to jedno z trzech dem, jakie znajdą się w nowej wersji 3DMark.

Pojawił się krótki fragment dema technologicznego Cloud Gate, które wejdzie w skład nowej odsłony programu benchmarkowego 3DMark. Film przygotowany przez firmę Futuremark pokazuje test dedykowany laptopom i komputerom domowym, nieuzbrojonym w najnowsze karty grafiki. Jak pisaliśmy tydzień temu, Cloud Gate bazuje na bibliotekach DirectX 11, ale ogranicza ich funkcje pod kątem poprzedniej wersji oprogramowania, czyli DirectX 10.

Na stronie firmy Futuremark znajdują się obrazki w wysokiej rozdzielczości z obu zaprezentowanych dotąd dem – Fire Strike i Cloud Gate. Trzeci test, jaki pojawi się w nowej wersji 3DMark, czyli Ice Storm, jest dedykowany urządzeniom przenośnym.

W futurystycznym demie zobaczymy statek wlatujący do czegoś, co przypomina olbrzymią turbinę. Doświadczenie z gier podpowiada, że to zaawansowany portal. Próbka dema trwa zaledwie pół minuty, więc nie daje za wiele czasu na to, aby nacieszyć się grafiką. Pamiętajmy, że Cloud Gate jest przeznaczony do testowania sprzętu kompatybilnego z DirectX 10, więc prawdziwych fajerwerków można spodziewać się dopiero po benchmarku Fire Strike.

Futuremark pokazał fragment Cloud Gate – dema z nowej wersji programu 3DMark - ilustracja #23DMark to jeden z popularniejszych programów benchmarkowych. Jego najnowsza odsłona „będzie potrafiła przetestować wszystko” – od smartfonów, przed tablety, aż po najpotężniejsze pecety korzystające z kilku kart grafiki. Aplikacja pojawi się na komputerach PC z systemem Windows i Windows RT oraz urządzeniach przenośnych (Android, iOS). Premierę darmowej wersji podstawowej, tzw. 3DMark Basic Edition, zaplanowano na styczeń 2013 roku.

  1. Oficjalna strona 3DMark