Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 czerwca 2020, 15:05

autor: Smoczy

Fani K-popu zalewają policyjną apkę filmami tańczących Koreańczyków

Lokalna policja poprosiła na Twitterze o wysyłanie filmów z zamieszek w USA przez specjalną aplikację. Internauci postanowili zalać kanał informacyjny spamem.

Fani K-popu zalewają policyjną apkę filmami tańczących Koreańczyków - ilustracja #1
Tańczące gwiazdy K-popu stały się narzędziem walki z policją (fot. Kpopmap)

Policja w Dallas opublikowała tweet, w którym poprosiła o podsyłanie filmów przedstawiających nielegalne działania w trakcie protestu z powodu śmierci George’a Floyda. Zainteresowani mieliby w tym celu skorzystać z aplikacji iWatch Dallas dostępnej w sklepie iOS. Apka pozwala na wysyłanie zdjęcia/filmu/audio prosto do służb. Informacja może być wysłana anonimowo.

Chwilę po publikacji Tweeta internauci postanowili utrudnić policji identyfikację protestujących i zablokować kanał informacyjny. Przez aplikację zaczęto wysyłać memy oraz ogrom filmów z tańczącymi gwiazdami K-popu. Jednym z powtarzających się schematów jest wysyłanie całego scenariusza Filmu o pszczołach. Akcja viralowo rozprzestrzeniła się po Twitterze i to tam w odpowiedzi na post policji pojawiają się kolejne tweety z nawoływaniem do dalszego spamu. W akcję najbardziej zaangażowani są fani K-popu.

Już następnego dnia policja z Dallas ogłosiła, że aplikacja jest niedostępna z powodu “problemów technicznych”. Awarii uległa również strona główna departamentu z Dallas. Błąd powtórzyła również policja z Kirkland, prosząc o publikację informacji związanych z zamieszkami pod hasztagiem #calminkirkland. Podobnie do aplikacji Dallas, cały tag został zaspamowany tańczącymi Koreańczykami. Sytuacja pokazuje, że odpowiednio skoordynowane działania internatuów są wciąż ogromnym wyzwaniem dla służb, które nie mogą poradzić sobie z problemem ze strony technicznej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.