Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 marca 2019, 13:43

autor: Frozen

Facebook Messenger otrzymał tryb ciemny. Jak go włączyć?

Nocny tryb zawitał do mobilnego komunikatora Facebook Messenger. Nowa funkcja przez kilka najbliższych tygodni będzie ukryta. Aby ją uruchomić w tej chwili, należy wykonać w aplikacji pewną dość niestandardową czynność.

Tak prezentuje się Messenger w trybie ciemnym. - Facebook Messenger otrzymał tryb ciemny. Jak go włączyć? - wiadomość - 2019-03-06
Tak prezentuje się Messenger w trybie ciemnym.

Kilka miesięcy temu Facebook rozpoczął w wybranych krajach testy trybu ciemnego dla aplikacji Messenger. Dzięki najnowszej aktualizacji komunikatora, nocny motyw jest już dostępny globalnie dla wszystkich użytkowników systemów iOS i Android. Aby uzyskać dostęp do nowej funkcji, należy wysłać komukolwiek na czacie emotikonę przedstawiającą półksiężyc. Wówczas na ekranie urządzenia powinna nam się pojawić krótka animacja przedstawiająca spadające z nieba księżyce oraz komunikat: „Znalazłeś tryb ciemny!”. Od tej chwili, w ustawieniach profilu możemy do woli przełączać się pomiędzy starym i nowym motywem.

Jeżeli pomimo wykonania wyżej opisanych czynności nie odblokuje nam się tryb ciemny, wówczas należy zrestartować telefon lub aplikację i spróbować jeszcze raz. Facebook zastrzega, że prace nad wprowadzeniem nowego motywu wciąż trwają, dlatego może on chwilowo nie działać na wszystkich ekranach Messengera. Konieczność wysyłania półksiężyca do odblokowania nowej funkcji komunikatora to tymczasowe rozwiązanie, które zniknie w ciągu kilku następnych tygodni, gdy ostatnie prace nad trybem dobiegną końca.

Ciemny motyw, dzięki zredukowanej jasności, zwiększa komfort korzystania z oprogramowania w warunkach słabego oświetlenia. Tryb nocny od dawna można spotkać w wielu innych popularnych aplikacjach mobilnych, np. na Twitterze.