Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lutego 2013, 12:30

EyePad od Sony – prototypowy projekt nowego tabletu/kontrolera dla PlayStation 3

Internauci znaleźli kolejny interesujący patent prototypowego urządzenia dla graczy, który tym razem złożony został przez firmę Sony. Chodzi o nowy rodzaj tabletu/kontrolera dla PlayStation 3, nazwanego EyePad, który współpracowałby z technologią wykorzystywaną przez PlayStation Move.

Jeden z prostych szkiców koncepcyjnych EyePada

Od czasu do czasu, w sieci pojawiają się informacje na temat patentów różnego rodzaju technologii czy urządzeń stworzonych przez koncerny, takie jak Sony czy Microsoft, które planuje się z myślą o graczach. Zazwyczaj wnioski rejestracyjne i związana z nimi dokumentacja są dobrym wykładnikiem tego nad czym pracują lub co pozostaje w obszarze zainteresowań inżynierów z działów rozwoju i badań danych firm, rzadko jednak wskazują na rzeczywiście wdrażane projekty. Najnowszym przykładem tego typu sprzętu, który ujrzał światło dzienne jest EyePad od Sony. Dowiedzieliśmy się o nim jak zwykle dzięki czujnym internautom, wyszukującym tego typu ciekawe informacje. Patent został złożony latem ubiegłego roku przez europejski oddział Sony Computer Entertainment i oględnie opisuje dość oryginalny tablet, współpracujący z konsolą PlayStation 3 i kamerą PlayStation Eye.

W przedstawionym projekcie, EyePad wyposażono w głośnik, mikrofon, duży ekran dotykowy, jak również w standardowe przyciski pada oraz gałkę analogową. Tablet może pochwalić się także dwiema kamerami, potrafiącymi wykrywać ruchy wykonywane nad jego powierzchnią. Oznacza to, że teoretycznie w trakcie zabawy moglibyśmy posługiwać się prostymi gestami, które urządzenie interpretowałoby i odczytywało. Dodatkowo, krawędzie EyePada są podświetlane, podobnie jak charakterystyczna kulka na szczycie kontrolera Move, umożliwiając kamerze PlayStation śledzenie ruchów całego urządzenia. Warto zaznaczyć, że podobne rozwiązanie może zostać wykorzystane w nowym gamepadzie dla PlayStation 4. Dzięki opublikowanemu w tym tygodniu zdjęciu jego prototypowej wersji mogliśmy przekonać się bowiem, że posiada ono świecący panel na jednym ze swoich boków. Fotografia sugerowała też obecność głośnika lub mikrofonu.

  1. Dokumentacja urządzenia