Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lutego 2013, 12:30

autor: Ender

EyePad od Sony – prototypowy projekt nowego tabletu/kontrolera dla PlayStation 3

Internauci znaleźli kolejny interesujący patent prototypowego urządzenia dla graczy, który tym razem złożony został przez firmę Sony. Chodzi o nowy rodzaj tabletu/kontrolera dla PlayStation 3, nazwanego EyePad, który współpracowałby z technologią wykorzystywaną przez PlayStation Move.

Jeden z prostych szkiców koncepcyjnych EyePada - EyePad od Sony – prototypowy projekt nowego tabletu/kontrolera dla PlayStation 3 - wiadomość - 2013-02-17
Jeden z prostych szkiców koncepcyjnych EyePada

Od czasu do czasu, w sieci pojawiają się informacje na temat patentów różnego rodzaju technologii czy urządzeń stworzonych przez koncerny, takie jak Sony czy Microsoft, które planuje się z myślą o graczach. Zazwyczaj wnioski rejestracyjne i związana z nimi dokumentacja są dobrym wykładnikiem tego nad czym pracują lub co pozostaje w obszarze zainteresowań inżynierów z działów rozwoju i badań danych firm, rzadko jednak wskazują na rzeczywiście wdrażane projekty. Najnowszym przykładem tego typu sprzętu, który ujrzał światło dzienne jest EyePad od Sony. Dowiedzieliśmy się o nim jak zwykle dzięki czujnym internautom, wyszukującym tego typu ciekawe informacje. Patent został złożony latem ubiegłego roku przez europejski oddział Sony Computer Entertainment i oględnie opisuje dość oryginalny tablet, współpracujący z konsolą PlayStation 3 i kamerą PlayStation Eye.

W przedstawionym projekcie, EyePad wyposażono w głośnik, mikrofon, duży ekran dotykowy, jak również w standardowe przyciski pada oraz gałkę analogową. Tablet może pochwalić się także dwiema kamerami, potrafiącymi wykrywać ruchy wykonywane nad jego powierzchnią. Oznacza to, że teoretycznie w trakcie zabawy moglibyśmy posługiwać się prostymi gestami, które urządzenie interpretowałoby i odczytywało. Dodatkowo, krawędzie EyePada są podświetlane, podobnie jak charakterystyczna kulka na szczycie kontrolera Move, umożliwiając kamerze PlayStation śledzenie ruchów całego urządzenia. Warto zaznaczyć, że podobne rozwiązanie może zostać wykorzystane w nowym gamepadzie dla PlayStation 4. Dzięki opublikowanemu w tym tygodniu zdjęciu jego prototypowej wersji mogliśmy przekonać się bowiem, że posiada ono świecący panel na jednym ze swoich boków. Fotografia sugerowała też obecność głośnika lub mikrofonu.

  1. Dokumentacja urządzenia
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.