Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 maja 2021, 19:00

autor: Angelika "NowaGeneracja" Kałdus

Elon Musk: Tesla nie sprzedała Bitcoinów; kurs BTC nadal spada

Elon Musk zaprzeczył, jakoby Tesla sprzedała Bitcoiny - jego odpowiedź na komentarz CryptoWhale spowodowała medialną burzę i kolejny spadek wartości BTC.

W SKRÓCIE:
  • Enigmatyczna odpowiedź Elona Muska na komentarz CryptoWhale sprawiła, że użytkownicy Twittera wybuchli. Kurs BTC poleciał w dół.
  • Dyrektor generalny Tesli zaprzeczył pogłoskom i napisał, że firma nie sprzedała posiadanych Bitcoinów.

Elon Musk odpowiedział na medialną burzę i zaprzeczył, jakoby Tesla sprzedała posiadane Bitcoiny – podobne wnioski internautów były nieporozumieniem. Wszystko zaczęło się od oświadczenia, że amerykański producent pojazdów elektrycznych oficjalnie rezygnuje z kupowania BTC i używania tej kryptowaluty podczas transakcji, ponieważ konsumpcja energii nieodnawialnej na rynku Bitcoina negatywnie wpływa na środowisko. Pisaliśmy o tym parę dni temu.

Kurs BTC zaczął spadać, a w mediach rozgorzała dyskusja: czy Elon Musk mówi prawdę, co chce na tym zyskać, a może naprawdę zależy mu na klimacie…? Plotki rozprzestrzeniały się z prędkością światła, ale ich prawdziwe zatrzęsienie przyniósł jeden komentarz ze strony użytkownika CryptoWhale na Twitterze:

Właściciele Bitcoinów uderzą się w czoło w następnym kwartale, kiedy odkryją, że Tesla pozbyła się reszty posiadanych BTC. Z taką ilością hejtu, jakiej doświadcza teraz Elon Musk, wcale bym go nie obwiniał…

Elon Musk odpowiedział: „Indeed” (ang. dokładnie, w rzeczy samej), a w sieci zawrzało. Bardzo szybko fani Bitcoina i samego dyrektora generalnego Tesli zaczęli wypisywać do CryptoWhale, zalewając jego skrzynkę i oskarżając go o bycie opłaconym przez fundusze kryptowalutowe, a nawet grożąc mu śmiercią.

Elon Musk: Tesla nie sprzedała Bitcoinów; kurs BTC nadal spada - ilustracja #1

Burza medialna odbiła się echem na giełdach kryptowalut – kurs BTC znowu poleciał w dół. Parę minut po upublicznieniu komentarza Elona Muska wartość Bitcoina spadła o ok. 5% i wyniosła prawie 42 tysiące dolarów (ok. 160 tys. złotych) – najmniej od lutego 2021 roku. Sytuację uratowała jego odpowiedź na pogłoski o możliwej sprzedaży kryptowaluty przez Teslę: zdecydowanie zaprzeczył, jakoby firma pozbyła się do tej pory BTC. Po oficjalnym zapewnieniu o uczciwości przedsiębiorstwa kurs poszybował do góry o ok. 7%, ale teraz znowu spada – dzisiaj o godzinie 18:00 wartość Bitcoina wynosiła ok. 43,5 tysiąca dolarów (via Coindesk).

Elon Musk: Tesla nie sprzedała Bitcoinów; kurs BTC nadal spada - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.