Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 września 2021, 16:07

autor: mokosh

Kosmiczne all-inclusive; Elon Musk obiecuje WiFi, ciepłą pizzę i niesamowity widok z toalety

W ten weekend sukcesem zakończył się kolejny lot cywili w kosmos. Zorganizowana przez SpaceX misja przebiegła co prawda bez problemów technicznych, ale z kilkoma wpadkami logistycznymi.

Wyprawy w kosmos wzbudzają w ludziach zainteresowanie, tym bardziej teraz, kiedy coraz więcej słyszy się o kosmicznej „turystyce”. Misja firmy SpaceX, która miała miejsce w zeszłym tygodniu, lekko przełamuje podniosłą atmosferę wokół pozaziemskich wypraw ze względu na problemy z umiejscowieniem toalety i zimną pizzą. Na takie właśnie niedogodności skarżyła się załoga astronautów-cywili.

Inspiration4 to misja, która rozpoczęła się w zeszłą środę i trwała do soboty, kiedy to załoga statku Crew Dragon wylądowała z powrotem na Ziemi. W lot na wysokość prawie 600 km ponad powierzchnię naszej planety udała się 4-osobowa załoga, w której skład weszli: geolożka Sian Proctor, asystenka lekarza Hayley Arceneaux, informatyk Chris Sembroski i fundator tej „wycieczki”, miliarder Jared Isaacman. W poniedziałek z kolei Elon Musk postanowił spotkać się z załogą i wysłuchać ich zdania na temat organizacji misji. Tego samego dnia na Twitterze pojawiły się następujące pytania.

Kosmiczne all-inclusive; Elon Musk obiecuje WiFi, ciepłą pizzę i niesamowity widok z toalety - ilustracja #1
Pytania, które pojawiły się na Twitterze po spotkaniu Elona Muska i załogi Crew Dragon. Źródło: Twitter.

Jak dowiadujemy się za pośrednictwem Business Insidera, powyższe tweety to odniesienie do realnych problemów, które załoga napotkała podczas lotu. Jared Isaacman opowiedział portalowi o dość niefortunnym położeniu toalety na statku kosmicznym. Mianowicie znajdowała się na suficie. Dodatkowo otoczona była szklaną kopułą, tak aby móc podziwiać kosmos, siedząc tam, gdzie król chodzi piechotą.

Nie był to szczyt dyskrecji. Na szczęście na statku była „zasłona prywatności”, która ciągnęła się wzdłuż sufitu i pozwalała oddzielić się od innych.

Kolejną kwestią poruszoną na Twitterze była pizza, którą astronauci mieli w swoim menu podczas lotu. Jak okazało się już na pokładzie, była ona zimna. W związku z takim obrotem spraw Musk zapowiedział, że umieści mały „piekarnik” na statku, by móc podgrzewać jedzenie. Dodatkowo poinformował o planie wprowadzenia na pokład Wi-Fi z oczywistego źródła – Starlinka. Zatem następcy astronautów z misji Inspiration4 mogą liczyć nie tylko na niesamowite przeżycie, jakim jest podziwianie przestrzeni pozaziemskiej, ale także na swego rodzaju kosmiczne „all-inclusive”.

Kosmiczne all-inclusive; Elon Musk obiecuje WiFi, ciepłą pizzę i niesamowity widok z toalety - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.