Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 września 2020, 12:13

autor: Aquma

Elon Musk nie zaszczepi się na Covid-19 i nazywa Billa Gatesa półgłówkiem

Elon Musk udzielił kolejnej kontrowersyjnej wypowiedzi prasowej. Tym razem stwierdził, że ani on, ani jego rodzina nie zamierzają zaszczepić się na chorobę Covid-19. Miliarder odpowiedział przy tym na krytykę ze strony Billa Gatesa, nazywając założyciela Microsoftu „półgłówkiem”.

Elon Musk nie zaszczepi się na Covid-19 i nazywa Billa Gatesa półgłówkiem - ilustracja #1
Elon Musk nie uważa koronawirusa za zagrożenie dla swojej rodziny.

W SKRÓCIE:

  1. Elon Musk i jego rodzina nie zamierzają zaszczepić się na Covid-19;
  2. miliarder skrytykował lockdowny i stwierdził, że w czasie pandemii SpaceX nie przerwało pracy nawet na jeden dzień;
  3. przy okazji wynalazca nazwał Billa Gatesa „półgłówkiem”.

W czasie podcastu Sway organizowanego przez redakcję New York Times miliarder Elon Musk stwierdził, że ani on, ani jego rodzina nie zamierzają zaszczepić się na chorobę Covid-19, wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Biznesmen skrytykował też masowe lockdowny, uznając je za nieetyczne.

Nie jestem zagrożony, moje dzieci też nie – powiedział Elon Musk, dodając, że lockdowny są „sytuacją bez wyjścia”, która „uderzyła w jego wiarę w ludzkość”.

Elon Musk podkreślił, że SpaceX nie przestało pracować nawet na jeden dzień. Nie złamano przy tym prawa – było to możliwe dzięki odpowiednim zezwoleniom i certyfikatom bezpieczeństwa, w związku z pracami nad sprawami wagi państwowej (a konkretniej transportem astronautów na stację kosmiczną).

Miliarder odniósł się też – nie przebierając w słowach – do krytycznych opinii Billa Gatesa na swój temat (kilka miesięcy temu twórca Microsoftu nazwał go „głupim”).

Gates powiedział coś o mnie, nie wiedząc, co robię. Można powiedzieć tak: „Hej, półgłówku (ang. knucklehead), my wytwarzamy maszyny do prac nad szczepionkami dla CureVac, tej firmy, w którą zainwestowałeś” (Tesla produkuje sprzęt dla niemieckiej firmy biofarmaceutycznej CureVac - przyp. red.) – stwierdził wynalazca.

  1. Tesla – strona oficjalna
  2. SpaceX – strona oficjalna